Україна запропонувала Польщі скоротити «чорні списки»

Полякам, зокрема, пропонують прибрати з переліку осіб нон ґрата українських істориків

12:53, 1 грудня 2017

Україна пропонує польській стороні скоротити так звані «чорні списки» громадян, яким заборонений в'їзд до Польщі та до України. Про це розповів заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв, пише «РБК-Україна».

«Українська сторона ініціювала обговорення питання оптимізації так званих «чорних списків» (України та Польщі, - ред.), запропонувавши їх істотно скоротити. Повністю ми не можемо їх скасувати, адже в цих списках є певні громадяни Польщі, які, наприклад, воювали на боці бойовиків на Донбасі чи нелегально відвідували територію окупованого Криму і, звичайно ж, заборона на їхній в'їзд до України збережеться», – зазначив Єлісєєв.

У той же час, на його думку, історики, представники академічних та наукових кіл не повинні суворо каратися за висловлення своїх поглядів щодо історичного минулого.

«Тому ми будемо робити все для того, щоб ці списки скоротити. І я хочу зазначити, що польська сторона позитивно сприйняла це і наразі тривають перемовини на різних рівнях. Україна прагне мати хороші відносини з Польщею, адже у нас багато спільних викликів, які ми повинні спільно долати», – додав Єлісєєв.

Раніше польські ЗМІ з посиланням на міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського повідомляли, що формується список українців, яким заборонять в’їзд у Польщу через «антипольські погляди», блокування питання проведення ексгумації та реновації місць польських поховань тощо. Серед «заборонених» прізвищ у ЗМІ фігурували директор Українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та Святослав Шеремета, якого 18 листопада польські прикордонники не пустили до Польщі.

17 листопада на офіційному сайті президента України була оприлюднена інформація про те, що Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення.

Раніше Єлісєєв вже повідомляв, що Київ і Варшава домовилися працювати над скороченням «чорного списку», однак до реальних дій це не призвело.