Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення ексгумаційних робіт

СуспільствоАндрій Стець, 17 листопада 20177490
Сторони підтвердили свою відданість зміцненню стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща

Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення. Про це йдеться у повідомленні на сайті президента України за підсумками засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі на рівні зовнішньополітичних радників.

Зустріч відбулася у Кракові. У ній взяли участь заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв та державний секретар – керівник Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський.

Під час засідання сторони обмінялись думками щодо поточного стану двосторонніх відносин та підтвердили свою відданість зміцненню стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща.

Сторони погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення. У цьому контексті було домовлено провести міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів найближчим часом.

«Під час зустрічі Костянтин Єлісєєв та Кшиштоф Щерський погодились з важливістю продовження роботи двосторонньої міжурядової комісії із захисту та повернення культурних цінностей. Українська та польська сторони домовились співпрацювати з відповідними місцевими органами влади з метою вирішення питань, що становлять обопільний інтерес», – йдеться у повідомленні.

Українська та польська сторони домовились співпрацювати з відповідними місцевими органами влади з метою вирішення питань, що становлять обопільний інтерес.

Співрозмовники також обговорили підготовку до візиту Президента Республіки Польща Анджея Дуди до Харкова у грудні цього року.

«Під час зустрічі було підтверджено спільне прагнення сторін сприяти розширенню та поглибленню міжлюдських контактів», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, засідання комітету президентів обох країн відбулося за ініціативою української сторони у світлі погіршення двосторонніх взаємовідносин в історичній площині.

Раніше Інститут національної пам’яті ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українського пам’ятника на кладовищі в с. Грушовичі під Перемишлем (Польща).

В свою чергу, директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона оголосить її бачення того, як будуть легалізовані українські пам'ятники на польській території і як польська держава буде відновлювати знищені пам'ятники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук