Через погіршення взаємин з Польщею Петро Порошенко скликає засідання комітету президентів

Президент відреагував на слова польського колеги про «людей з антипольськими поглядами»

СуспільствоКатерина Чурилова, 8 листопада 2017157411
Через погіршення взаємин з Польщею Петро Порошенко скликає засідання комітету президентів
фото АПУ
Петро Порошенко і Анджей Дуда у Києві

Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України і Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами. Про це повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

«Резонансні заяви з боку представників офіційної польської влади на адресу України та її керівництва, що лунають останнім часом, викликають серйозне занепокоєння та не можуть залишатися без належного реагування», – зазначається в повідомленні.


Зазначається, що Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів задля зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща, та щоб уникнути подальшу ескалацію напруги.

Консультаційний комітет є дорадчим органом, що покликаний сприяти реалізації домовленостей між главами обох держав, спрямованих на поглиблення дружніх стосунків між Україною і Республікою Польща, який очолюють зовнішньополітичні радники президентів.

Угоду про створення комітету було укладено 1993 року. Він складається з двох рівноправних частин. З боку президента України є його уповноважений і п'ятеро членів, аналогічно – з боку президента Польщі.

До завдань Комітету належить підготовка аналізу і пропозицій щодо питань, котрі виникають у відносинах між Україною та Республікою Польща, а також проблем Центрально- і Східноєвропейського регіону та світової політики.

Як писав ZAXID.NET, днями президент Польщі Анджей Дуда закликав керівництво України не призначати на високі посади осіб з антипольськими поглядами.

«Я очікую від президента Петра Порошенка, від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що люди, які відверто проголошують націоналістичні і антипольські погляди, не займатимуть важливих посад в українській політиці», – сказав Дуда.

Водночас президент Польщі не уточнив, що він має на увазі під «антипольськими поглядами» та кого саме, на його думку, не слід призначати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук