Українець отримав громадянство Польщі за порятунок людей у ДТП

Український водій врятував чотирьох людей, які потрапили у масштабну аварію

12:41, 7 листопада 2019

Польща надала громадянство українському водію Андрію Сіровацькому, який у червні цього року рятував постраждалих у масштабній ДТП на автостраді А6 поблизу Щеціна.

Акти надання польського громадянства водію та його сім’ї особисто вручив воєвода Любуский Владислав Дайчак, повідомив 6 листопада сайт газети «Do rzeczy».

Видання пише, що сім’я Андрія Сіровацького раніше жила у Черкасах. Однак у 2016 році чоловік поїхав на заробітки до Польщі, згодом забрав до себе дружину та двох дітей та оселився у місті у Стшельце-Краєнське Любуского воєводства на заході країни. Андрій працює водієм в одній із транспортних компаній, а його дружина – у салоні краси.

9 червня 2019 року Андрій Сіровацький їхав трасою А6 у Норвегію. Біля Щецина він став свідком масштабної аварії за участю фури і шести легкових автомобілів. Українець без роздумів кинувся рятувати людей із машин, які спалахнули унаслідок зіткнення. Завдяки його рішучим діям вдалось урятувати двох жінок і двох дітей. У цій ДТП загинули 6 людей, 16 отримали різні травми.

«Узяв вогнегасник і пішов до автомобіля. Всередині були дві жінки і двоє дітей. Жінки були пристебнуті пасками безпеки, але все ж вдалось дістати їх через вікно. На щастя, я не був сам, хтось ще допомагав. Витягнули теж водія фури. На жаль, не всіх вдалось урятувати – забракло часу і можливостей. Не вважаю себе героєм, просто рятував людей, бо так треба було», - заявив журналістам Андрій Сіровацький.

Radio Zet інформує, що Андрій Сіровацький ще 24 липня цього року звернувся до воєводи із проханням надати йому польське громадянство. Того ж таки дня воєвода надіслав відповідне подання президентові Польщі Анджею Дуді.

«Рідко трапляється так, що протягом трьох з половиною місяців можна отримати польське громадянство. Я дуже радий, що сьогодні можу від імені держави і президента Анджея Дуди вручити польське громадянство», - заявив під час урочистостей воєвода Владислав Дайчак. Зазвичай процедура отримання польського громадянства триває не менше дев'яти місяців.

«Поки маю сили, хочу подбати про майбутнє своїх дітей і зробити для них якнайбільше. Тому ми й приїхали до Польщі. Я не виїхав зі своєї країни лише у пошуку краще оплачуваної роботи. Відразу приїхав сюди із думкою оселитись у Польщі, - повідомив журналістам Андрій Сіровацький. - Журналісти питають мене, чи хотів я отримати польське громадянство. Так. Я привіз свою родину у Польщу. Діти вчаться. У Польщі мої діти мають майбутнє. Громадянство – це найкраще для моїх дітей».