Нинішня угода про створення режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС є вже застарілою і потребує допрацювання. Про це заявила торговий представник України Наталія Микольська під час щорічної зустрічі Yalta European Strategy (YES), повідомляє «Європейська правда».
За її словами, переговори щодо чинної зони вільної торгівлі (ЗВТ) завершилися дуже давно і ця угода вже застаріла. «Квоти, зокрема, не працюють ані для України, ані для ЄС», - заявила вона і нагадала, що переговори щодо створення ЗВТ із ЄС почалися 10 років тому, відразу після вступу України у Світову організацію торгівлі, а завершилися – у 2013 році. З цього часу документ не коригувався, попри вимоги РФ внести туди зміни.
«Угода набула чинності за декілька років після підписання. Звичайно, що з цього часу вона застаріла. Змінилася і українська економіка, і європейська. Тепер нам треба сідати та дискутувати, де ми можемо додатково піти назустріч і скасувати ці обмеження», - додала Микольська.
Як відомо, режим ЗВТ розпочав діяти з 1 січня 2015 року. Згідно з Угодою про асоціацію, сторони мають право розпочати переговори про корекцію угоди після трьох років з моменту набрання її чинності.
Наталія Микольська також відзначила, що чинна угода стала поштовхом для українських компаній для виходу на ринки ЄС. «Ще 2012 року із ЄС працювали декілька тисяч українських компаній. Минулого року – 12 тисяч. А лише протягом першого півріччя ця кількість зросла на 40%», - заявила Наталія Микольська.
Нагадаємо, у липні Рада Євросоюзу затвердила нові торговельні преференції для України. Преференції будуть введені на строк до трьох років в якості доповнення до Угоди про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі і набувають чинності з вересня 2017 року на три роки.
У середу, 13 вересня, в Європарламенті підписали рішення про надання Україні додаткових торговельних преференцій.