Рада Євросоюзу затвердила нові торговельні преференції для України

ЕкономікаАндрій Стець, 17 липня 20173650
Рада Євросоюзу затвердила нові торговельні преференції для України

Рада Європейського союзу в понеділок затвердила тимчасові торговельні преференції для України. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

«Сьогоднішнім рішенням ми дозволяємо експортувати більшу кількість українських продуктів в країни Євросоюзу. Наш обов'язок - підтримувати Україну і зміцнювати економічні і політичні зв'язки також на тлі тривалого конфлікту», – заявив Свен Міксер, міністр закордонних справ Естонії.

Преференції будуть введені на строк до трьох років в якості доповнення до Угоди про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі і набувають чинності з вересня 2017 року на три роки.

Як повідомила у Facebook торговий представник України Наталія Микольська, Євросоюз надає Україні додаткові квоти на мед, зернові, оброблені томати, виноградний сік. Також передбачена прискорена лібералізація торгівлі деякими промисловими товарами: взуттям, мідними і алюмінієвими виробами, рідкокристалічними екранами.

Квоту на мед збільшено на 2,5 тис. тонн, оброблені томати – 3 тис. тонн, виноградний сік - 500 тонн, овес – 4 тис. тонн, пшеницю - 65 тис. тонн, кукурудзу - 625 тис. тонн, ячмінь - 325 тис. тонн, крупи й оброблене зерно – 7,8 тис. тонн.

Рішення Ради ЄС завершує процедури затвердження преференцій. Раніше нові торговельні преференції для України схвалили на засіданні Європарламенту.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 р. Україна запустила процес створення зони вільної торгівлі з країнами ЄС. Згідно з даними митниці за 2016 р., Україна продала товарів до країн ЄС на суму 13,5 млрд доларів. Зауважимо, що попри те, що ЄС є найбільшим торговим партнером України, Україна займає лише 0,8% торгового ринку Євросоюзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук