Європарламент підтримав додаткові торговельні преференції для України

ЕкономікаІ.Р., 4 липня 20171680

Європейський парламент проголосував за пропозицію Єврокомісії надати Україні додаткові торговельні преференції, повідомляє УНІАН.

Відповідне голосування відбулося у вівторок в Страсбурзі в межах пленарного засідання Європарламенту. «За» проголосували 566 депутатів, «проти» – 96. Депутати погодилися з компромісом, який був досягнутий під час міжінституційних переговорів за участю Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії. Ухвалене рішення ще має бути затверджено Радою ЄС.

У відповідності до досягнутих домовленостей, квоти безмитне ввезення до ЄС українських помідорів, пшениці, кукурудзи та меду будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією, сечовину з пропозицій виключено. Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячміня – 325 тис. тонн. Преференції будуть введені на термін до трьох років, як доповнення до угоди про зону вільної торгівлі.

За даними міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового, економічний ефект від ухвалення Європарламентом рішення про збільшення річних квот на безмитне ввезення української сільгосппродукції до ЄС становитиме близько 196,95 млн доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук