Українська художниця з Казахстану Ірина Ярема відкрила персональну виставку у Львові

Головні новини за 22.06Марічка Крижанівська, 22 червня 2015, 18:16 632 0

Ірина Ярема, член Спілки художників Казахстану, лауреат Державної премії Казахстану імені Ч.Валіханова, презентує персональну виставку у Львівській галереї мистецтв.

Її твори бачили Париж, Рига, Москва, Астана, Самарканд, Ташкент, а нині і Львів. Понад сто робіт – живопис, графіку і гобелени з різних періодів творчості привезла Ірина Ярема.

«Хоча від рідної землі я за тисячі кілометрів, у Казахстані, втім живу лише Україною. Щоліта приїжджаю сюди і переживаю за кожну тривожну звістку з рідної землі. Минулого літа я мала такі пережиття, що не могла не висловити душею і серцем той біль за війну в нашій Україні. Тому намалювала заплакані маки і роботу «Героям слава», – розповіла Ірина Ярема.

Ірина Ярема взимку малює пейзажі Середньої Азії, а кожне літо творить в українських Карпатах. Попри свій поважний вік, художниця жваво ходить у гори і безперервно малює, а ще тче гобелени. Ірина Ярема – співавтор велетенського гобелену на казахську тематику, який має 108 м кв.

«Пані Ірина має свої переживання, має безліч підстав бути налаштованою песимістично, та попри це в мистецтві такою не є. Її мистецтво життєствердне, животворне, воно насичене активом, а не пасивом», – розповів народний художник України Любомир Медвідь.

Виставка триватиме до середини липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук