«Українське радіо» з 24 серпня змінить позивні

17:24, 15 серпня 2017

Традиційна мелодія «Реве та стогне...», яка звучить кожного ранку перед початком роботи «Українського радіо», з 24 серпня звучатиме в сучасному аранжуванні, а різні її варіації стануть його новими позивними. Про це повідомила музикознавець, продюсерка мистецьких спецпроектів «Українського радіо», ведуча програм на «UA: Першому» й радіо «Промінь», Галина Бабій.

«Бандурист Андрій Бобир був студентом Київської консерваторії, коли почалась Друга світова війна. Тож, довелось йому стати… льотчиком-винищувачем! Але бандуру свою не покинув на землі: ховав в крилі літака, вважаючи оберегом у боях! І саме на ній виконав і записав знамениті позивні на мелодію пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» для Українського радіо, яке в час війни називалось «Дніпро» і вело ефір українською мовою із Саратова! Ця фантастична історія накладає на нас великий моральний обов’язок: знати її, цінувати і використовувати у нових реаліях. Тому, в час створення Суспільного мовлення, історичні позивні, знані багатьма поколіннями слухачів «Українського радіо» у всьому світі, пропущені крізь призму часу, відтворені новими звуками, повертаються в ефір!», написала Галина Бабій на своїй сторінці в Facebook.

Як пише сайт «Суспільне мовлення», генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін розповів, що раніше позивними на початку кожної години були лише слова «українське радіо».

«А в усьому світі позивні ще мають й музичну заставку», – сказав він. Позивні можна послухати перейшовши за посиланням.

Продюсером музичних програм «Українського радіо» став Олександр Пірієв — засновник Національного порталу академічної музики MusicReview, артистичний директор «Чайковський–Fest», ініціатор проекту «3С: Мирослав Скорик, Євген Станкович, Валентин Сильвестров».

До слова, «Українське радіо» мовить на трьох каналах: першому – розмовному новинному суспільно-політичному, другому – молодіжному музично-розмовному радіо «Промінь», третьому – мистецько-просвітницькому радіо «Культура» та має редакції програм англійською, німецькою, румунською та російською мовами.