Українське видавництво мало не опублікувало одного з очільників «ДНР»

КультураДарина Цвях, 6 квітня 20156310

У видавництві «Клуб сімейного дозвілля» мало не надрукували твір одного з очільників самопроголошеної «Новоросії». Коли Федір Березін став «заступником міністра оборони» «ДНР», довелося наново верстати збірку, розповідає головний редактор видавництва Світлана Скляр. За словами редактора, «Клуб сімейного дозвілля» припинив співпрацю і з іншими авторами, які почали висловлювати сепаратистські погляди.  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

«Були проблеми з авторами, які написали романи про «Новоросію». Раніше ми книжки таких авторів продавали в себе, а тепер перестали. Ми робили минулого року збірку фантастики, і в цю збірку входив Федір Березін. Але коли почалася ця ситуація з «ДНР» і «ЛНР» і він там став міністром (Федір Березін став заступником «міністра оборони» у «ДНР» – ред.), ми його з цієї збірки прибрали», – зазначає вона.

«Про позицію багатьох російських авторів нам відомо, наприклад, про позицію того ж Сергія Лук’яненка, і було б дивно, якби зараз хтось із українських видавців видавав його твори. Це б викликало питання громадськості: чому автора, який так негативно висловлюється про Україну, хтось в Україні видає», – додає Світлана Скляр.

Загалом більшість українських видавництв стали обережнішими у роботі з російськими авторами. Натомість харківське видавництво «Фоліо» навпаки планують друкувати книги тих російських авторів, які через цензуру не видають у Росії. «Я не буду називати до виходу цих книжок, щоб не створювати людям проблем», – , говорить гендиректор «Фоліо» Олександр Красовицький.

Нагадаємо, одне з найбільших видавництв Росії "«Ексмо» змушене було піти з українського ринку. Зауважимо, що само воно видає декілька серій романів про «Новоросію».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук