Українське видавництво переплутало відомого економіста з актором

СуспільствоНазарій Тузяк, 12 серпня 201623741
Українське видавництво переплутало відомого економіста з актором
Джеймс Робінсон-актор та Джеймс Робінсон-економіст

Українське видавництво «Наш формат» переплутало економіста Джеймса Робінсона із актором Джеймсом Робінсоном. На технічну помилку, допущену при виданні книжки, звернув увагу соціолог Тимофій Брік.

На обкладинці українського перекладу книжки «Чому нації занепадають», виданого у 2016 році, замість фото одного з авторів, 66-річного економіста Джеймса А. Робінсона (James A. Robinson), опублікували фото 32-річного шотландського актора Джеймса Робінсона (James Robinson).

Зворот обкладинки книжки «Чому нації занепадають»

У видавництві «Наш формат» ZAXID.NET пояснили, що про помилку довідалися раніше і два тижні назад здали до друку новий тираж книги із виправленим фото.

«Це дійсно наша помилка. Ми її визнаємо. Побачили її вже в редакції, після того, як отримали наклад. У наступному виданні цієї книги помилки вже немає. Уже через тиждень закінчиться друк книги і 30 серпня вона буде вже в нас на складі у Києві», – пояснив ZAXID.NET директор видавництва Антон Мартинов.

Зазначимо, вперше видане у США у 2012 році дослідження «Чому нації занепадають» стало світовим бестселером. У книжці економісти Дарон Аджемоглу та Джеймс А. Робінсон на основі досліджень з економіки, політології та історії з'ясовують, чому країни розвиваються по-різному.

Загалом це не перша схожа ситуація з українським видавництвом. Значно гіршим був випадок із романом Стівена Кінга «Кладовище домашніх тварин», виданим «Клубом Сімейного Дозвілля». Через скарги читачів на неякісний переклад, зроблений із російського видання, видавництво вилучило з продажу цілий тираж книги і перевидало її з новим перекладом.

Окрім того специфічним підбором обкладинок відоме й видавництво «Фоліо», яке для ілюстрацій класичної літератури використовує фотографії акторів.

Обкладинки книжок «Фоліо» із акторами

Так, на обкладинці «Доктора Фаустуса» Томаса Манна використали Джонні Деппа, книжку Романа Іваничука проілюстрували Брюсом Уіллісом, а твір Василя Барки – Х'ю Лорі.

Неприємний випадок трапився і з видавництвом «Темпора», яке у 2011 році проілюструвало біографію шведського автора детективів Стіга Ларссона (Stieg Larsson) фотографією шведського драматурга Стіга Ларссона (Stig Larsson).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук