Українські банки від сьогодні можуть змінювати валютні курси протягом дня

ЕкономікаІрина Данилів, 15 червня 20162480

Від сьогодні 15 червня 2016 року  українські банки мають право змінювати курси купівлі-продажу іноземної валюти протягом дня, а також встановлювати різні курси у своїх підрозділах за різними адресами. Про це йдеться у постанові Національного банку України №341.

«Банк, фінансова установа має права змінювати значення курсу купівлі і продажу впродовж операційного (робочого) дня з обов'язковим оформленням кожного зміненого значення відповідним наказом (розпорядженням), у якому вказується час (година, хвилина) зміни курсів», - йдеться в документі.

Згідно з постановою, також регулятор дозволив банкам встановлювати різні курси в підрозділах фінустанови за різними адресами, аби банки могли краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку.

Крім того, НБУ дозволив при здійсненні готівкових операцій з конвертації однієї іноземної валюти в іншу використовувати власний комерційний курс банку, а не офіційний курс НБУ.

Цією ж постановою Нацбанк спростив документообіг щодо валютних операцій, зокрема, копіювання паспортних даних клієнтів та їх зберігання буде необхідне лише при сумі покупки понад 150 тис. грн. Це повинно знизити витрати банків на проведення обмінних операцій та прискорити їх для клієнтів.

У Нацбанку переконані, що ці заходи допоможуть банкам конкурувати з «чорним ринком». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук