Українські дипломати вимагають від МЗС Білорусі пояснення причин затримання Сергія Жадана

КультураК.С., 11 лютого 20172710
Українські дипломати вимагають від МЗС Білорусі пояснення причин затримання Сергія Жадана

Посольство України у Мінську направило ноту до міністерства закордонних справ Білорусі. Дипломати вимагають пояснення причин затримання в білоруській столиці українського письменника Сергія Жадана. Про це йдеться на сторінці посольства у Facebook. Дипломати нагадали, що Жадан прибув до Мінська для участі в поетичному фестивалі.

Раніше ситуацію прокоментувала перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. «Це дійсно ганьба і пора жорстко ставити питання перед Мінськом про неприпустимість дій ФСБ, що в цей ганебний спосіб, через формування спільних чорних списків намагається таким чином погіршити і наші з білорусами двосторонні взаємини», - написала вона.

Перед тим Сергій Жадан повідомив, що його депортували з Білорусі через те, що в’їзд йому заборонила Росія.

Вночі його забрала з готелю у Мінську білоруська міліція, ніч він провів у камері. Врешті йому поставили в паспорт штамп про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін, розповів він у своєму Facebook. За словами письменника, йому пояснили, що йому ще 2015 року заборонили в’їзд до Росії з формулюванням «за причетність до терористичної діяльності».

Жадан закликав українських дипломатів відреагувати на ситуацію.

Нагадаємо, 18 березня 2016 року в’їзд до Республіки Білорусь заборонили лідеру українського рок-гурту «Фіолет» Сергію Мартинюку.

Музиканта не пропустили до Білорусі, куди він їхав на концерти, що мали відбутися в рамках туру його сольного проекту. За словами Мартинюка, працівники білоруської митниці пояснили, що заборона діє у зв’язку з відповідним рішенням Росії та поширюється на територію Білорусі.

Від 2000-го року Блорусь, Росія та Казахстан формально становлять так звану «союзну державу» як наддержавне утворення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук