Українські кінематографісти стурбовані чутками про ліквідацією Держкіно

Сьогодні , 22 серпня, близько 20 кінематографістів, серед яких, зокрема, такі відомі українські режисери як Михайло Іллєнко, Валентин Васянович, продюсери Геннадій Кофман, Володимир Філіпов та інші зібралися під стінами Кабінету міністрів України. Причиною зібрання стала стурбованість із приводу можливості перетворення Державного агентства з питань кіно у департамент Міністерства культури за рішенням Кабінету міністрів України.

 Приводом для занепокоєння стала інформація, яку напередодні поширили кіношники у соціальних мережах.

 Так, начальник управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Станіслав Притула написав: «Сьогодні Кабнім розглядатиме питання стосовно ліквідації Державного агентства України з питань кіно. Немає настрою писати про наші звитяги, невдачі, зобов,язання і колектив. У кожного, хто працював із нами, сформувалося ствоє ставлення до нашого державного органу. Єдине беззаперечне - мрії українських митців і глядачів щодо справжнього, різножанрового і якісного українського кіно можуть не справдитися».

Новопризначений голова Держкіно Пилип Іллєнко на запитання, чи відповідає ця інформація дійсності, підтвердив, що плани ліквідації Держкіно існують. «Так, наскільки мені відомо. Проте остаточне рішення ще не прийнято. Ми надали свої аргументи тим, від кого це може залежати. Нас підтримує і Національна спілка кінематографістів», - процитувала Іллєнка «Телекритика».

Міністр культури Євген Нищук також  наголосив, що «Міністерство виступає проти цього. Я буду озвучувати нашу позицію на Уряді».

Зауважимо, що жодне ріщення уряду наразі не озвучене. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук