Українські металургійні заводи в ОРДЛО перейшли в управління компанії Курченка, – ЗМІ

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 10 травня 201711531

З квітня управління українськими заводами, які опинилися на території терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», було покладено на зареєстроване в Південній Осетії ЗАТ «Внєшторгсервіс», повідомила російська газета «КоммерсантЪ».

4 квітня ватажок донецьких бойовиків Олександр Захарченко підписав «указ», в якому «тимчасовим адміністратором» українських заводів, розташованих на території «ДНР» було визначено ЗАТ «Внєшторгсервіс». В опублікованій в той же день постанові «ради міністрів» терористів перераховувалися підприємства, що переходять під тимчасову адміністрацію «Внєшторгсервіса». У список потрапили металургійний завод «Донецьксталь», Єнакіївський і Макіївський металургійні заводи, «Єнакіївський коксохімпром», Ясинівський коксохімічний завод, «Макіївкокс», Харцизький трубний завод.

Хоча цей «указ» був підписаний лише на початку квітня, підприємства на території «ДНР» і «ЛНР» почали переходити під контроль ЗАТ «Внєшторгсервіс» ще в березні, йдеться в статті.

За цей місяць у ЗАТ «Внєшторгсервіс» не з’явилося ні інтернет-сайту, ні офісу. Ні в одному з документів самопроголошених «республік» не було вказано, хто очолює цю компанію і кому вона належить.

Ім’я можливого керівника «Внєшторгсервіса» лише раз було згадано на інтернет-сайтах «ЛНР». У зверненні профспілки працівників вугільної промисловості до робітників місцевого підприємства «Краснодонвугілля» йшлося, що після введення там з 1 березня зовнішнього управління колишній власник – компанія «Метінвест» – припинив свою роботу на підприємствах з 15 березня. «Генеральним директором компанії є Володимир Пашков», – зазначалося в зверненні

До 2014 року Пашков працював віце-губернатором Іркутської області Росії. Колишній Іркутський віце-губернатор став також президентом благодійного фонду підтримки міжнародних гуманітарних проектів, зареєстрованого в грудні 2015 року. Власного сайту у фонду немає, немає жодного його звіту і на інформаційному порталі Мін’юсту.

25 лютого Служба безпеки України розповсюдила заяву, в якій звинуватила фонд Пашкова в тому, що він використовується для наповнення бюджету самопроголошеної «ЛНР». В СБУ заявили, що фонд через рахунки російської некомерційної організації «Центр міжнародних розрахунків» спрямовує кошти безпосередньо в так званий «державний банк ЛНР».

Колишній депутат Верховної Ради Олег Царьов, який втік з України в 2014 році, розповів, що, за його інформацією, за компанією «Внєшторгсервіс» стоїть бізнесмен-утікач Сергій Курченко. Про те, що контроль над їхніми підприємствами перейшов саме до Курченка, розповіли також робітники Єнакіївського металургійного заводу, Харцизького трубного комбінату і вуглевидобувного підприємства «Орджонікідзевугілля» (об’єднує шість шахт в Горлівці і Єнакієвому).

У свою чергу, «міністр промисловості і торгівлі» самопроголошеної ДНР Олексій Грановський підтвердив: «Внєшторгсервісом» керує Володимир Пашков з російським громадянством, до цього він був «радником голови республіки» з економічних питань. «А хто стоїть за ним, ми не будемо розкривати, щоб не нашкодити нашим партнерам», – процитувала газета «міністра» бойовиків. На уточнююче запитання, про яких партнерів йдеться, Грановський відповів: «Партнер у нас один — Російська Федерація».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук