Українським виробникам транспорту спростили умови участі на тендерах

Уряд збільшив для них терміни виконання замовлень від міст

ЕкономікаЮлія Лавришин, 23 лютого 20186361
Фото із заводу «Електрон» у Львові

Українським виробникам автобусів, трамваїв і тролейбусів полегшили участь у публічних закупівлях – уряд збільшив обов'язкові терміни, за які виробник має поставити продукцію містам. Про це під час робочої поїздки у Львівську область заявив перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає прес-служба Львівської облдержадміністрації.

«Під час публічних закупівель замовники не могли попередньо оплатити транспорт, якщо строк поставки виходив за межі поточного бюджетного року. Це ускладнювало роботу виробників і зменшувало можливості для замовників, які хотіли б закупити новий транспорт. Тепер ми врегулювали цю норму, щоб підтримати національного виробника та сприяти оновленню транспорту умістах. Якщо купити для міст України 100 трамваїв та 50 автобусів чи навпаки, то 60% локалізації виробництва дозволяє повернути в місцеві бюджети мінімум 90 млн грн», – процитувала прес-служба ЛОДА Степана Кубіва.

За словами Степана Кубіва, раніше замовники могли здійснювати передоплату при закупівлях трамваїв, тролейбусів, автобусів, електробусів та інших транспортних засобів тільки у тому випадку, якщо вони будуть поставлені упродовж поточного бюджетного періоду. Постачальники, зазвичай, не могли виготовити замовлення вчасно і це суттєво ускладнювало їх участь у тендерах. Таке рішення, на думку Степана Кубіва, дозволить українським виробникам транспорту брати участь у тендерах від міст і, за потреби, розтерміновувати час поставки готової продукції до наступного року.

Нагадаємо, після того, як у Львівській міській раді заявили, що розглядають можливість купівлі автобусів за кордоном, зокрема у Білорусі чи Туреччині, Олег Синютка зробив закид Андрію Садовому, написавши у Facebook: «Моя принципова позиція: підтримував і буду підтримувати українського, а особливо львівського, товаровиробника», – натякаючи на «Електрон». Натомість міський голова Львова Андрій Садовий відповів, що всі закупівлі відбуватимуться на конкурентних умовах, як це передбачено українським законодавтвом, та додав, що Львів за останні два роки придбав 85 одиниць транспорту виробництва «Електрону» на загальну суму понад 600 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук