Асоціація технічного моніторингу (TUEV) з німецького Мюнхена проведе сертифікацію українського проекту Hyperloop. Оцінка може бути надана вже до кінця цього року, стало відомо за підсумками переговорів у Мюнхені міністра інфраструктури України Володимира Омеляна з керівництвом TUEV SUED.
«Ми розпочали дуже важливий процес у проекті Hyperloop – його сертифікацію. Вони (німецькі партнери) сказали, що планують завершити цього року. Це буде оцінка з боку авторитетної профільної структури. Це найбільша асоціація Німеччини, яка об'єднує всіх виробників щодо сертифікації безпечного використання», – розповів Омелян у середу, 19 вересня, повідомила агенція «Укрінформ».
Він зауважив, що якими б не були розробки, «без належного підтвердження безпеки з боку європейських інституцій ми б не змогли просувати цей проект далі».
За словами Омеляна, є попередня оцінка, вона буде опублікована найближчим часом. Далі робота буде продовжуватися вже з поглибленого вивчення нового транспортного засобу.
Раніше міністр повідомляв, що наступного року після завершення розробки попереднього ТЕО, почнеться конструювання тестової труби в Україні, а запуск першої лінії вакуумного поїзда за технологією Hyperloop може відбутися протягом п'яти років.
Hyperloop («Гіперпетля») складається з аеродинамічної труби та капсули, яка здатна рухатися без повітряного опору і розганятися до рекордних швидкостей. Ілон Маск запропонував ідею транспортної системи у 2012 році. У серпні 2013 року витрати на реалізацію проекту оцінили у 6-7,5 млрд доларів. Компанії Hyperloop Transportation Technologies (HTT) і Hyperloop One зайнялися його розвитком. Зокрема, українське Міністерство інфраструктури домовилося про реалізацію цього проекту з компанією HTT. Відомо, що тестовий майданчик Hyperloop побудують у Дніпрі і запустять у 2019 році