Українські виробники коньяку погодились змінити назву напою на вимогу асоціації з ЄС

Міністерство аграрної політики та представники ЄС нині шукають заміну терміну «коньяк»

ЕкономікаКатерина Чурилова, 8 вересня 2018136568
Українські виробники коньяку погодились змінити назву напою на вимогу асоціації з ЄС
«Ми будемо готові прийняти нову назву для коньяку, коли спливе термін перехідного періоду», заявили виробники українських коньяків

Українські виробники відреагували на критику щодо порушення Угоди про асоціацію з ЄС у положеннях профільного наказу Мінагрополітики. Представники найбільших компаній-виробників коньяку стверджують, що вже розпочали роботу над створенням та введенням в обіг нової назви, що має замінити «коньяк України». Відмова від цієї назви із 2026 року є одним із зобов’язань України згідно з Угодою про асоціацію з ЄС. Про це йдеться у спільному коментарі виробників коньячної продукції, повідомляє «Європейська правда».

Оновлені правила виробництва коньяків України викликали занепокоєння ЄС. Зокрема, в ЄС звернули увагу, що відповідно до нових норм, в уряді припускають можливість використання назви «коньяк» для української продукції після 2025 року. У Мінагрополітики заперечили такий намір і пояснили, що планують змінити власний наказ згодом, коли оберуть нову назву на заміну терміну «коньяк».

У листі-коментарі щодо цієї проблеми виробники коньяку запевнили, що виконають вимогу Угоди щодо зміни назви.

«Ми, безумовно, готові виконати всі вимоги, які передбачені в межах Угоди про асоціацію. Навіть (попри те, що) допускаємо, що для нас це загрожує можливим падінням прибутку. Розуміючи, що інтереси країни важливіші за інтереси бізнесу, ми будемо готові прийняти нову назву для коньяку, коли спливе термін перехідного періоду», – йдеться у заяві директора Одеського коньячного заводу Едуарда Городецького.

У листі є також пояснення профільної асоціації про те, що роботу над створенням та запровадженням нової назви для «коньяку України» вже розпочато, у ній бере участь проект ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

Українські виробники коньячної продукції водночас занепокоєні, що критику нових правил з боку ЄС можуть використати для блокування ключової норми нових Правил – встановлення мінімальної частки спиртів українського виробництва для брендування продукції, як «коньяк України». Зазначимо, що така вимога не суперечить Угоді про асоціацію.

«Якої б назви в майбутньому не мав «коньяк України» як національний продукт, він повинен містити в собі вітчизняну сировину, як в усіх виноробних країнах світу, в тому числі і в країнах Євросоюзу», – йдеться в коментарі галузевої асоціації. Там також послалися на норму про те, в разі реєстрації нової назви коньяку як «географічного зазначення» вміст української сировини в ньому має бути не меншим за 85%.

Коньяк, згідно з міжнародним торговельним правом, походить від округи міста Коньяк в регіоні Нова Аквітанія у Франції.

До слова, 5 вересня Кабінет Міністрів України підвищив мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої. Уряд ухвалив рішення про підвищення приблизно на 12% мінімальних цін на алкоголь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук