Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради можуть прийняти за допомогою київського Окружного адміністративного суду, сказано у статті журналіста Сергія Рахманіна в газеті «Дзеркало тижня. Україна».
За його словами, 6 березня цей суд офіційно затребував від Верховної Ради підтвердити інформацію про наявність коаліції станом на 28 лютого «із зазначенням прізвищ, імен, по батькові народних депутатів, що входять до складу коаліції депутатських фракцій».
Окружний суд зацікавився парламентською коаліцією через позов позафракційного депутата, екс-«регіонала» Андрія Деркача.
«Нардеп звернувся в ОАС столиці з приводу бездіяльності координаторів коаліції, яка не забезпечила внесення кандидатури міністра охорони здоров'я. Перш ніж встановити міру відповідальності кураторів більшості, суд визнав за необхідне встановити сам факт існування коаліції», – написав журналіст.
Він повідомив, що необхідні документи або письмові пояснення неможливості надання суду затребуваних доказів мали надійти до суду до 12 березня. За інформацією видання, документи надані не були, пояснення – також.
Таким чином, як наголошується в публікації, якщо документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліції немає, як мінімум, із 28 лютого 2019 р. Сформувати нову необхідно за 30 днів, які спливли наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він спиратиметься на рішення ОАС, з’являться формальні підстави припинити повноваження парламенту одразу після складання присяги.
Нагадаємо, після парламентських виборів 2014 року у Верховній Раді депутати створили коаліцію, до якої увійшли «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Батьківщина», «Самопоміч» і «Радикальна партія». При цьому в 2015-2016 роках «Батьківщина», «Самопоміч» і «Радикальна партія» юридично вийшли з коаліції.