Найчастішою причиною зміни роботи українцями є низький рівень оплати праці. Водночас найефективнішим способом запобігти переходу працівника на нову роботу є грошова або інакша винагорода, а також компенсація витрат на підвищення кваліфікації. Про це йдеться у дослідженні одного з найбільших інтернет-ресурсів з пошуку роботи та найму персоналу HeadHunter.
Згідно з даними дослідження, 44% респондентів змінюють роботу раз на 2-4 роки, а кожен п’ятий – раз на рік чи частіше.
Для 50% опитаних причиною піти з роботи (або почати про це думати) стане низька заробітна плата. Майже стільки ж респондентів (45%) повідомило, що змінять працедавця, якщо відчують застій на поточному місці роботи. Переманити цікавою пропозицією від іншої компанії можна 39% опитаних. Ще третина опитаних (33%) готові будуть змінити роботу, якщо їхня діяльність не приноситиме задоволення. Майже стільки ж (32%) не будуть миритись з некомфортною атмосферою всередині колективу.
Найменш популярні причини для звільнення – це завелике навантаження (8%), особисті проблеми (4%) та великі зміни у робочому процесі.
Водночас абсолютна більшість (57%) респондентів декларують свою готовність залишитись у компанії за умови підвищення зарплати. Нові проекти та перспективи розвитку здатні втримати 44% респондентів, а підвищення – 35%.
Ще 31% опитаних заявили, що можуть залишитись у компанії, якщо їхня заробітна плата будуть регулярно переглядати, а 28% можуть втримати певні бенефіти, а саме – компенсація витрат на навчання, курси чи тренінги;
Найменш ефективними способами запобігання звільненню виявились наявність трансферу (розвезення) від дому до роботи та назад, проведення (або впровадження) корпоративів, спільних свят та активностей і можливість піти у відпустку після закінчення проекту (по 3-4%).
До слова, в Україні у виробничій галузі спостерігають хронічний брак кадрів і стійку потребу в персоналі. Загалом впродовж кварталу роботодавці подають близько 30 тис. вакансій для пошуку працівників у цій царині.