В Україні у виробничій галузі кількість вакансій майже вдвічі перевищує кількість резюме
Більшість незакритих вакансій – це пов'язані з виробництвом робітничі спеціальності
До теми
-
Економісти та юристи – лідери з безробіття.
В Україні катастрофічно бракує працівників технічних і робітничих професій ZAXID.NET -
Львівщина vs Польща: різниця у зарплатах.
Топ-10 найбільш затребуваних професій ZAXID.NET -
10 важливих цифр про економіку України.
Ревальвація гривні, надприбутки банків та падіння промисловості ZAXID.NET
В Україні у виробничій галузі спостерігають хронічний брак кадрів і стійку потребу в персоналі. Загалом впродовж кварталу роботодавці подають близько 30 тис. вакансій для пошуку працівників у цій царині. При цьому в ІІІ кварталі 2019 року шукачі подали 16 954 резюме, щоб знайти роботу на виробництві. Про це йдеться в дослідженні сайту The Point на підставі даних порталу robota.ua.
Згідно з оприлюдненою інформацією, виробнича галузь є лідеркою за кількістю вакансій і, фактично, одним з головних роботодавців країни. Проте з кількох причин виробничі підприємства не є ідеальним місцем роботи для шукачів, відповідно вони мають складнощі із залученням персоналу.
У ІІІ кварталі 2019 року третина вакансій на виробництві була розміщена в Київській області, кожна восьма – у місті Дніпрі, а дев’ята – у Харкові. Ще по 5% від загального обсягу вакансій – у Львові і Одесі.
Середні зарплати фахівців у галузі виробництва (середня пропонована оплата в ІІІ кварталі 2019 року):
управління виробництвом – 17 871 грн;
інженер-механік – 17 581 грн;
інженер-конструктор – 17 303 грн;
робітничі спеціальності у виробництві – 13 544 грн;
інженер в будівництві – 16 974 грн;
технолог – 16 760 грн;
інженер-проектувальник – 16 636 грн;
інженер-електрик – 14 214 грн;
сервіс-інженер – 13 165 грн;
в легкій промисловості – 13 159;
інженер-технолог – 12 750 грн;
інженер з якості – 11 873.
Щодо найдефіцитніших спеціальностей, то це традиційно пов'язані із виробництвом робітничі спеціальності. У цій царині на частку вакансій в 43% припадає лише 24% резюме від охочих отримати роботу. Для інших виробничих професій ця диспропорція не є настільки критичною. Водночас на інженерних посадах частка резюме є навіть набагато більшою від частки вакансій.
Головною причиною так званого незакриття вакансій, коли оголошення про вільне робоче місце залишається чинними протягом багатьох місяців, є фінансовий бік. Адже професій, в яких роботодавці пропонують більшу від очікувань кандидатів платню, не так вже й багато.
У виробничій сфері склалася суперечлива ситуація – незважаючи на брак персоналу і складнощі з його залученням, у роботодавців не завжди є можливості зробити запропоновану роботу фінансово привабливою. Тому на ринку праці є багато незакритих вакансій, плинність кадрів та міграція працівників за кордон, де подібну роботу оплачують значно краще.
«Якщо ситуацію не змінити, брак фахівців лише посилиться», – зазначили аналітики порталу The Point.
Як повідомляв ZAXID.NET, нині в Україні відбувається деіндустріалізація економіки. Зокрема, за січень-листопад 2019-го, порівняно з відповідним періодом 2018 року, скорочення промислового виробництва становило 1,2%. Водночас падіння промислового виробництва у листопаді 2019 року у співвідношенні до листопада 2018 року становило 7,5%.
Основними причинами таких процесів є недоступність довготермінового позичкового фінансування для масштабних проектів у промисловості, низька якість виробничої інфраструктури і транспортних послуг для підприємств, занепад сфери досліджень і розробок, масштабна трудова міграція, поганий інвестиційний клімат та низька привабливість України для міжнародних стратегічних інвесторів на тлі фактичної відсутності промислової політики держави.