Українці платитимуть за воду на 18 грн більше

З 1 липня тарифи на водопостачання в Україні зростуть в середньому на 84%, на водовідведення – на 105%, а на водоспоживання (постачання і каналізація) – на 93%.

Про це повідомили в Національній комісії з держрегулювання у сфері комунальних послуг, передає «Сегодня».

У комісії поінформували, що тепер українці платитимуть за воду відповідно до економічно обґрунтованого рівня, тобто із закладеною рентабельністю до 5%.

«Останнім часом собівартість води істотно зросла – більше потрібно коштів на виплату зарплати, закупівлю електроенергії, реагентів. Водоканали не можуть працювати у збиток. У зв'язку з цим із 1 липня підвищуються тарифи на воду для 26 із 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Інші водоканали, швидше за все, підвищать тарифи з 1 серпня або восени», - повідомив член Нацкомісії Дмитро Григор'єв.

Тарифи на воду зростуть нерівномірно: наприклад, в Івано-Франківську водопостачання подорожчає на 41,7%, у Чернівцях - на 14,6%. Таку різницю у зростанні тарифів пояснюють тим, що у водоканалів різні проблеми, які потребують індивідуальних рішень, різна відстань до водних джерел.

«Десь потрібно ремонтувати зношені мережі, десь закуповувати обладнання для лабораторій, які перевіряють якість води. На ці завдання потрібні різні обсяги фінансування, тому сьогодні підприємства водної галузі розробляють інвестиційні проекти, наприклад, із модернізації очисних споруд. Під ці бізнес-плани реально отримати кредити від Світового банку. Такі успішні приклади по водоканалах уже є», - сказав Григор'єв.

У Нацкомпослуг запевнили, що зростання тарифів на воду не повинно сильно вдарити по гаманцях українців - середньостатистична сім'я з двох осіб, згідно з розрахунками, буде платити в місяць на 36 грн більше.

Розрахуноктарифів на водопостачання. Джерело: Газета "Сегодня"

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук