Українці почали частіше платити банківськими картками і рідше знімають готівку

08:44, 1 червня 2017

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем (ЕМА) провела дослідження, яке показало помітне зростання кількості карткових платежів в Україні. Результати дослідження були оприлюднені у середу, 31 травня, на сайті асоціації.

Як зазначається, більше третини респондентів (32%) підтвердили, що регулярно платять карткою в магазинах, на заправках і в інших торгових точках, 26% опитаних регулярно роблять платежі в Інтернет, а 19% сказали, що стали робити це частіше, ніж раніше.

Дослідження «Оцінка рівня обізнаності щодо ознак і способів захисту від шахрайства в сфері використання платіжних карт серед Інтернет-користувачів України» проходить в три етапи, два з яких вже відбулися (і отримані в квітні-травні результати можна порівняти з тими, що були на першому етапі в жовтні-листопаді 2016 року). Дослідження проводили спільно Асоціація ЕМА і компанія «Gemius Україна» в рамках Національної програми сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків SafeCard.

Якщо порівняти осінні і весняні результати, то можна побачити суттєвий «приріст» у сфері карткових платежів. Стало більше тих, хто платить карткою. Також зріс відсоток тих, хто час від часу сплачує товари і послуги карткою в магазинах і торгових точках, в Інтернет. Разом з тим, кількість тих користувачів, які ніколи не використовують подібні види оплати зменшилася. Ніколи не платять карткою за товари і послуги в магазинах та інших торгових точках тільки 6% респондентів - хоча на першому етапі дослідження цей показник був вдвічі вищим, ніколи не платять карткою в Інтернет - 15% опитаних, хоча восени число таких респондентів становило майже чверть - 24%.

Стало менше українців, які регулярно знімають готівку в банкоматі (цей показник впав з 40% до 33%) і, навпаки, зростаж відсоток тих, хто вважає за краще переводити гроші не в касі банку, а через термінал (з 14% до 18%) і робить це регулярно. Тим часом, число респондентів, які рідко використовують банкомат/термінал для грошових переказів, зросла з 23% до 28%. Це може свідчити про зростання популярності онлайн-переказів на карту: користувачі, які вважали за краще перераховувати кошти через термінал або банкомат, а не в касі банку або поштою, змогли оцінити також і переваги переказів в Інтернет.

Відзначимо, що дослідження проводилося в Інтернет (тобто, мова йде перш за все про досить активних користувачів) серед українців 14-69 років, які проживають в селах і містах. Третій, заключний, етап дослідження відбудеться в серпні 2017 року.