Українцям обіцяють у кілька разів знизити ціни на гречку та вівсянку

Економіка19 квітня 20114922

Міністерство аграрної політики і продовольства прогнозує, що 2011 року крупи на ринку буде багато, а ціни на гречку та вівсянку після збору нового врожаю знизяться у кілька разів.

Міністерство аграрної політики і продовольства запевняє, що виробництво круп'яних культур 2011 року в Україні має сильно вирости порівняно з об'ємом 2010 року. У зв'язку з цим ціна круп наступного року має бути набагато нижчою за ціни поточного року.

Згідно з даними Мінагропрому, прогнозоване виробництво крупи цього року в Україні виросте на 228 тис. тонн в порівнянні з 2010 роком. У 2010 році урожай гречки сягнув 134 тис. тонн, 2011 року виробництво цієї культури збільшиться до 230 тис. тонн, що повністю задовольнить внутрішній попит, - запевнили в міністерстві, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Крім того, згідно з прогнозами відомства, виробництво проса порівняно з минулим роком має збільшитися на 43 тис. тонн, а вівса - на 81 тис. тонн.

Як заявили у Мінагропромі, цього року українські виробники аграрної продукції мають ще більший потенціал для виробництва круп'яних культур завдяки підтримці з боку держави. У разі сприятливих погодних умов, урожай проса, гречки і вівса порівняно з минулим роком може збільшитися більш ніж на 300 тис. тонн.

Нагадаємо, в поточному році різко виросли роздрібні ціни на гречану і вівсяну крупи. За словами експертів аграрного ринку, це обумовлено низьким виробництвом гречки і вівса в країні.

Також для задоволення внутрішнього попиту уряд в поточному році вирішив закупити у Китаї 20 тис. тонн гречки, яка, як очікується, прибуде в Україну у кінці квітня. Коштуватиме китайська крупа близько 20 грн за кілограм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук