Україну від дефолту зможе врятувати легалізація грального бізнесу, - експерт

ЕкономікаРоман Ганкевич, 24 грудня 20147690
Легалізація грального бізнесу може наповнити український бюджет на ₴2 млрд

Директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров попрередив, що Україна перебуває у переддефолтному стані, гірша ситуація лише у Аргентини, яка вже знаходиться в стані вибіркового дефолту. Про це, на думку експерта, свідчить зниження міжнародним рейтинговим агентством S&P рейтингу України до переддефолтного "ССС-" з негативним прогнозом, пише РБК-Україна.

Він зазначив, що в українській економіці сьогодні практично не залишилося грошей, а наступний транш від МВФ у розмірі 3 млрд дол. "завис" на невизначений термін, тому що досі немає прийнятого Верховною Радою держбюджету на 2015 рік. При цьому Гончаров підкреслив, що макроекономічні показники занижуються українською владою.

"Влада не враховує усіх проблем, з якими ми зіткнулися. Це і недоотримана виручка через події на сході країни. Це і підвищення процентних ставок з необхідністю нашим підприємствам виплачувати валютні борги, а не рефінансувати їх у виробництво. Плюс немає у влади такої оцінки, як втрачені можливості, але про яку прекрасно знають підприємці. Це ті інвестиції і ті технології, які, зокрема, вже в цьому році не прийдуть в Україну", - сказав експерт.

У такій ситуації, вважає він, дуже важливо термінове знаходження урядом альтернативних джерел поповнення державного бюджету.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що міністр фінансів Наталії Яресько заявила, що таким джерелом додаткового наповнення бюджету може стати гральний бізнес, який, у разі його легалізації, принесе в бюджет майже ₴2 млрд у вигляді податків і ліцензійних платежів. Вона підкреслила, що гральний бізнес де-факто продовжує працювати і процвітати в Україні, однак мільярдні доходи від нього не обкладаються податками і залишаються "в тіні", збагачуючи лише окремих чиновників і силовиків.

Також зазначалося, що у вівторок, 23 грудня, Кабінет міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради три законопроекти, що передбачають легалізацію грального бізнесу, проте народні депутати відмовились включати в порядок денний. Було прийнято рішення створити робочу групу і розробити нові законопроекти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук