«Укрнафта» виграла в Росії суд через втрачені в окупованому Криму активи

РФ має виплатити понад 44 млн доларів компенсації

Заправка «Укрнафти» в окупованому Криму навесні 2014 року

Арбітражний суд ООН ухвалив рішення стягнути з Росії на користь компанії «Укрнафта» 44,4 млн доларів компенсації за експропріацію майна в окупованому Криму. Про це повідомила прес-служба компанії.

Йдеться про адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій.

У червні 2015 року ПАТ «Укрнафта» звернулася до арбітражного суду ad hoc (для розгляду одного конкретного спору) згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ).

Росія безуспішно намагалася оскаржити юрисдикцію суду, у підсумку 12 квітня 2019 року арбітражний суд ухвалив рішення на користь «Укрнафти».

На суму компенсації відповідно до рішення арбітражного суду нараховуються відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. Станом на квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад 5,5 млн доларів. Окрім того, Росія повинна оплатити арбітражні витрати в розмірі понад 3,5 млн доларів.

Нагадаємо, українські державні компанії та приватні інвестори розпочали принаймні вісім інвестиційних арбітражів проти Росії через окупацію Криму та втрату активів на підставі угоди між урядами України та Росії про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року.

Інвестиційні позови, зокрема, подали «Нафтогаз» разом з дочірніми компаніями, Ощадбанк, аеропорт «Бельбек», Ігор Коломойський, «ПриватБанк», «Укрнафта».

Наразі Ощадбанк став першою державною компанією, яка виграла кримський арбітраж проти Росії. Суд визначив банку компенсацію у розмірі близько 1,3 млрд доларів, до цієї суму щоденно додається пеня у розмірі майже 100 тис. доларів.

ПАТ «Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України. Володіє 537 АЗС майже в усіх регіонах України. 50%+1 акція товариства належить НАК «Нафтогаз України», групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами «ПриватБанку» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – близько 42% акцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук