«Укрзалізниця» планує передати низку депо приватним інвесторам

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 27 квітня 20182840

«Укрзалізниця» розглядає можливість передачі приватним інвесторам від 13 до 17 депо, заявив директор з економіки та фінансів «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев.

«У нас є три групи депо: ремонтні, обслуговуючі та змішані. Після того, як ми провели певні види розрахунків, ми дійшли висновку, що 17 з 47 депо ми можемо спокійно закривати, а можливо – пропонувати їх для використання приватним інвесторам», – зазначив Рязанцев, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

За його словами, компанія розглядає три основні сценарії роботи з неперспективними депо.

Згідно зі сценарієм скорочення кількості депо до оптимально необхідної, 17 депо передаються на вільний ринок. Це дозволить скоротити витрати на їх обслуговування в розмірі близько 350 млн грн на рік і отримати близько 40 млн грн на рік за рахунок оренди, але в той же час не дозволить проводити додаткові обсяги ремонтів.

Інший сценарій передбачає часткове дозавантаження ремонтами цих депо і освоєння ними інших робіт. Такий сценарій передбачає додаткові обсяги ремонту вагонів у розмірі 12 тис. на рік і отримання додаткових коштів за рахунок їхньої роботи (рентабельність – 30%). Серед ризиків – несвоєчасне забезпечення таких депо трудовими, фінансовими і матеріальними ресурсами, а також недоотримання дохідної частини.

У той же час, за словами Рязанцева, найімовірнішим для реалізації «Укрзалізниця» вважає «змішаний» сценарій. Він передбачає передачу на вільний ринок всього 13 депо. Це дозволить скоротити витрати на їх утримання в розмірі близько 210 млн грн на рік і отримати близько 25 млн грн на рік за рахунок оренди. При цьому решта депо можуть бути незатребувані на ринку через застарілу ремонтну базу, а ПАТ недоотримає частину економії і додаткових коштів від оренди.

Як повідомляв ZAXID.NET, з наступного року «Укрзалізниця» почне передавати в управління стороннім компаніям залізничні вокзали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук