Унікальна колекція картин Олекси Новаківського під загрозою

Головні Новини за 15 січня Ольга Зеліско, 15 січня 2015, 17:34 788 0

У художньо-меморіальному музеї протікає дах. Це триває уже кілька років. Допоки у Міністерстві культури розводять руками - немає грошей, працівникам доводиться самостійно латати дірки.  

"Довбуш", "Дзвінка", "Пробудження" - картини українського художника Олекси Новаківського, які не поступаються рівню Сезанна та Гогена. Уже кілька років дах над експозицією протікає. Торік тут навіть залило стіну з картинами. Полатали покрівлю власними силами. "Зараз своїми силами, після перших затікань, музей відремонтував цю стіну, щоби не пошкоджувались твори. Ми надіємося, що кошти будуть надані для музею", - говорить завідувач музею Олекси Новаківського Ірина Різун.

Проте безцінна колекція досі під загрозою знищення. Дах потребує капітального ремонту. Стрімкий черепичний - важко піддається ремонту. Працівниця музею Любов Волошин розповідає: "Безкінечне число разів тут були майстри. Останніми часами, коли ми викликали майстрів, вони сказали, що треба міняти повністю дах. Щоб поміняти дах, це дуже коштовна справа".

У Національному музеї, до якого належить і музей Новаківського, кажуть, що почали звертатись в Міністерство культури ще в 2011 році. Тоді ремонт коштував 200 тис. грн. Проте грошей для культури, як завжди, немає. За цей час вартість робіт зросла ледь не втричі. "Так, як долар зараз вже в районі 20 грн, то і то треба вносити поправки ще на 150 тисяч. Тепер цей дах буде коштувати приблизно 600 тис. грн. Як правило, кошти нам виділяють у грудні місяці. В грудні дах робити... Якби виділили кошти нам в травні", - каже заступник директора Національного музею у Львові Іван Климчук.

У музеї Новаківського знаходиться одна з найвідоміших картин постімпересіоніста "Втрачені надії". Такі ж настрої і у працівників музею.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук