Унікальні копії корон світу демонструють у Львові

Головні новини Львова 29.12Марічка Крижанівська, 29 грудня 2015, 19:03 1224 0
дивіться також

У Львівському історичному музеї відкрили виставку копій корон володарів країн майже з усіх континентів світу.

15 років Благодійний фонд імені Бориса Возницького працював над тим, щоб створити майже 70 копій корон. Це таке собі хобі керівника фонду Ігоря Жука.

«Я захопився історією і хотілося більше і більше розказати її людям», – зазначив він.

Центральний експонат – корона короля Данила Галицького. Це гіпотетичний вигляд, бо ані її оригіналу, ані зображення ніде не збереглося. Та все ж його творці стверджують, що їхні припущення не на порожньому місці.

«Є одна із гіпотез, що мітра перемиських єпископів перероблена з корони короля Данила, версії уже 300 років, але підтверджень нема. Ми упродовж 10 років проводили дослідження, пошуки у Ватикані, архівах, переписках практично з усією Європою», – розповів Ігор Жук.

Виставку починають ще із речей стародавніх часів – головних уборів єгипетських фараонів, царів Шумеру, Риму.

«У вітринах представлено корону Тутанхамона, шумерської цариці, володаря Ассирійського царства. Деякі оригінали не збереглися, тому львівські ювеліри відтворювали копії за малюнками, зображеннями на монетах, фресках», – повідомила секретар Благодійного фонду ім. Б. Возницького Ауріка Миронюк.

Є й артефакти цивілізацій, що зникли. За корону ацтеків дотепер сперечаються Мексика як наступниця ацтеків і Австрія, де зберігають нині її оригінал.

«Її було дуже складно зробити, бо оригінал створено з пір'я птахів із Червоної Книги», – додала Ауріка Миронюк.

Копії виконано не із дорогоцінних каменів, але із срібла і позолоти.

Львівський ювелір Яромир Кундис створив найскладнішу конструкцію – корону священної Римської імперії або Карла Великого.

«Зразки я брав із фотографій, оригінал зберігають у Віденському музеї», – розповів Яромир Кундис.

Корона Володимира Великого, труімфальний вінець Наполеона, шапки Чінгізхана, Влада Цепеша або ж графа Дракули, корони китайських династій – усе це буде доступно для відвідувачів упродовж року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук