Кабінет міністрів України не буде підвищувати ціни на природний газ для потреб населення і регіональних теплокомуненерго на період опалювального сезону 2017-2018 років. Про це у четвер, 17 серпня, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час селекторної наради в Миколаєві, пише УНІАН.
«Я хотів би одразу зазначити, що уряд не підтримує будь-яких підвищень ціни на газ в країні в новому опалювальному сезоні. Це принципова позиція уряду... Жодних об'єктивних підстав для того, щоб підвищувати газ для населення і теплокомуненерго немає. Ціни за рішенням уряду підвищуватися не будуть», - сказа він.
Нагадаємо, Кабмін з 1 травня 2016 року встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 гривень за тисячу кубометрів. Саме за такою ціною облгази продавали газ побутовим споживачам. Термін дії цієї ціни був встановлений до 1 квітня 2017 року. Після цього Кабмін продовжив дію зобов'язань для «Нафтогазу» з продажу газу через облгаззбут і на період до 1 жовтня 2017 року встановив ціну на газ для населення на рівні 6 079 гривень за тисячу кубометрів (без урахування плати за доставку палива).
Згідно з постановою про покладення спецзобов'язань на суб'єкти ринку природного газу, ціна на газ для населення повинна переглядатися два рази на рік – до 1 липня та до 1 жовтня. Її значення прив'язане до вартості газу на німецькому газовому хабі NCG. Після проведення розрахунків, у Міненерговугілля заявляли про відсутність підстав для підвищення цін на газ для населення на період наступного опалювального сезону.
Наприкінці липня Володимир Гройсман заявляв, що Кабмін не планує підвищувати ціни на газ, а подальші коливання будуть відбуватися у відповідності з інфляційними процесами на ринку енергоресурсів і не будуть різкими.
Нагадаємо, 4 серпня, засідання НКРЕКП щодо введення абонплати за газ зірвали протестувальники. До закриття засідання, начальник Департаменту регулювання відносин у нафтогазовій сфері Татьяна Рябуха повідомила, що скорегований проект передбачає нараховувати абонплату за газ, виходячи не з максимальної приєднаної потужності, тобто максимального споживання газу всіма приладами споживача, як це пропонувалося раніше, а на основі замовленої потужності, яку визначить комісія.