Засідання НКРЕКП щодо введення абонплати за газ зірвали протестувальники

У п’ятницю, 4 серпня, через протести представників Федерації профспілок України передчасно закрили засідання Нацкомісії, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг, на якому розглядали скорегований проект введення абонплати за газ, повідомив УНІАН.

До закриття засідання, начальник Департаменту регулювання відносин у нафтогазовій сфері Татьяна Рябуха повідомила, що скорегований проект передбачає нараховувати абонплату за газ, виходячи не з максимальної приєднаної потужності, тобто максимального споживання газу всіма приладами споживача, як це пропонувалося раніше, а на основі замовленої потужності, яку визначить комісія.

За її словами, для побутових споживачів, у яких є лише газова плита, незалежно від наявності або відсутності лічильника, замовлена потужність становитиме 1,2 м3 на годину, тоді як раніше на основі максимальної приєднаної потужності, це було 2,5 м3 на годину.

Згідно з проектом, для інших категорій споживачів, в яких крім плити може бути газова колонка або котел, було запропоновано такі діапазони замовленої потужності – до 2,5 м3 на годину; від 2,5 до 4 м3 на годину; від 4 до 6 м3 на годину; від 6 до 10 м3 на годину; від 10 до 16 м3 на годину.

Зазначалося, що нова методологія та тарифи на розподіл газу дозволять суттєво зменшити тарифи на теплову енергію і відповідно розмір платежів за послугу з централізованого опалення для населення.

Нагадаємо, НКРЕКП вирішила ввести в дію абонплату за розподіл газу з 1 квітня цього року, проте 10 квітня дію цього рішення зупинили для проведення додаткових консультацій.

Ціна на газ для населення повинна була бути розділена на дві складові: на ціну газу як товару (4 942 грн / тис. м3 та гранична торговельна націнка газопостачальної компанії у 3,2%) і абонплату за підключення до мереж.

У запропонований тариф – близько 92 грн на місяць – були закладені витрати «Укртрансгазу» на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем (близько 23% в структурі тарифу).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук