Уряд підтримав приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

ЕкономікаРоман Ганкевич, 22 вересня 201712980
Уряд підтримав приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

З наступного року Україна приєднається до Конвенції Пан-Євро-Мед. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

Як зазначається, 20 вересня уряд підтримав законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед). Очікується прийняття відповідного законопроекту українським парламентом.

Основна мета Конвенції полягає в переході до однакових правил визначення походження товарів, торгівля якими здійснюється між усіма договірними сторонами. Учасниками Конвенції є країни ЄС та Європейська асоціація вільної торгівлі.

«Якщо говорити про Пан-Євро-Мед простими словами, то йдеться про принцип «те, що твоє, є моїм, а моє - твоїм». Це означає, що країни-учасниці Конвенції можуть використовувати матеріали й сировину одна одної без втрати преференційного статусу походження (принцип двосторонної та діагональної кумуляції)», - пояснила переваги Микольська.

За її словами, за виробництва товарів в Україні, у майбутньому можна закуповувати сировину та комплектуючі в країнах-учасницях Конвенції, з якими Україна уклала УВТ, а вже готову продукцію експортувати до інших членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Відповідно, й українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в країнах-учасницях Конвенції для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції.

Про переваги приєднання до Пан-Євро-Мед заявив і перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів. Він запевнив, що приєднання до конвенції відкриває додаткові можливості в торгівлі українським експортерам. За підсумками 2016 року, експорт України до країн-учасниць Конвенції складає 53% всього експорту. З них понад 40% - до країн ЄС, 4,2% - до Туреччини, 3,1% - до Єгипту. За 6 місяців 2017 року частка українського експорту до країн Пан-Євро-Мед вже складає більше 50%, з них 40% - до країн ЄС.

Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського союзу. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

Можливість приєднання України до Конвенції передбачена положеннями Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Від приєднання України до цього інструменту регіональної співпраці очікується збільшення можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів на перспективні ринки, що супроводжуватиметься більшим використанням виробничого потенціалу, відкриттям нових можливостей кооперації у торгівлі між сторонами, у т.ч. шляхом залучення до регіональних та міжнародних ланцюгів створення доданої вартості, а також збільшить приріст обсягів прямих іноземних інвестицій та сприятиме відкриттю нових виробничих потужностей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук