Уряд представив програму підтримки малого бізнесу на період кризи

Надалі уряд планує обговорити питання соціального внеску для підприємців, які тимчасово не працюють

ЕкономікаЮрій Братюк, 5 травня13620

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України презентувало програму підтримки малого бізнесу, який постраждав від карантину. Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

Наразі основні програми з підтримки малого бізнесу полягають у наданні пільгових кредитів. Зокрема, уряд розширив програму «5-7-9» та дозволив брати дешевші кредити підприємцям для того, аби підтримати їхню платоспроможність. Також в межах цієї програми можна взяти кредит під 0% річних для того, аби оплатити існуючі позики у банку. На ці цілі виділили 35 млрд грн.

Ще одна кредитна програма для підприємців — «Нові гроші». В межах неї планують видавати пільгові кредити під 3% річних на 2 роки.

4,7 млрд грн уряд виділив на виплати з так званого тимчасового безробіття. Їх виплачуватимуть тим людям, яких відправили у неоплачувані відпустки через карантин. Виплати здійснюватимуть на рахунки роботодавців за умови, що вони не звільнятимуть своїх працівників.

Щодо єдиного соціального внеску, який роботодавці вимушені сплачувати, навіть не отримуючи прибутків на період карантину, його подальшу долю наразі обговорюють з Мінфіном та Мінсоцполітики для «пошуку комплексного збалансованого рішення»

«Ми бачимо ріст заявок по програмі з часткового безробіття. Ми звертаємось до всіх підприємців активно користуватися й іншими запропонованими механізмами. Більше того, нам дуже важливо чути зворотні думки і конкретні пропозиції від бізнесу. Ми готові до діалогу і до компромісних спільних рішень», — повідомив міністр розвитку економіки Ігор Петрашко.

Він нагадав, що карантин пом'якшується з 11 травня. Це означає, що низка малих підприємств зможуть повністю або частково відновити свою роботу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук