Уряд прив'язав зарплати міністрів до середньої по Україні

З січня Кабмін почав публікувати регулярні звіти про зарплати вищих урядовців

13:46, 11 лютого 2020

Кабінет міністрів України затвердив порядок виплати зарплат міністрам, їх заступникам та керівникам державних підприємств. Починаючи з лютого їхні оклади будуть прив'язані до середньої зарплати у країні і не мали б перевищувати її більше, ніж у п'ять разів. Загалом, як показують розрахунки, від такої прив'язки до середньої зарплати урядовці лише виграють.

Постанова про новий порядок зарплат була ухвалена урядом ще 5 лютого. Тоді прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що вся інформація про зарплати керівництва Кабінету міністрів буде публікуватися щомісяця у відкритому доступі. Раніше такі щомісячні звіти анонсував міністр уряду Дмитро Дубілет.

«Справедливим буде прив’язати зарплати міністрів, заступників міністрів й інших високопосадовців до середньої зарплати по країні через коефіцієнт: Прем’єр-міністр та міністри – 5 середніх зарплат; заступники міністрів – 4,5. Максимальна премія – не більше, ніж один оклад», – заявив прем'єр-міністр України.

Перші звіти по зарплаті уряд оприлюднив у січні. Згідно з ними, найбільшу зарплату серед міністрів минулого року отримав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Зранку у вівторок, 11 лютого, оприлюднив інформацію про доходи прем'єр-міністра, міністрів та їх заступників у січні. Надалі таку інформацію обіцяють публікувати щомісяця.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук – 33782 грн;

Віце-прем'єр з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба – 33842 грн;

Віце-прем'єр та міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров – 27713 грн;

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет – 12721 грн;

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – 47290 грн;

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко – 68269 грн;

Міністр енергетики Олексій Оржель – 15942 грн;

Міністерка освіти Ганна Новосад – 36048 грн;

Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька 37725 грн;

Міністерка розвитку громад Альона Бабак (уже звільнилась) – 32731 грн;

Міністерка фінансів Оксана Маркарова – 45131 грн;

Міністр інфраструктури Владислав Криклій 52680 грн;

Міністр молоді та спорту Володимир Бородянський – 43854 грн;

Міністр оборони Андрій Загороднюк – 18644 грн;

Міністр юстиції Денис Малюська 16680 грн;

Міністерка у справах ветеранів та окупованих територій Оксана Коляда – 18889 грн.

Детальніше ознайомитися з розрахунком заробітної плати урядовців та їхніх заступників за січень 2020 року можна за посиланням.

Урядовці підкреслили, зазначили, що в січні виплати нараховувалися за старими правилами.

«Але вже в лютому, відповідно до ухваленого 5 лютого Урядом рішення, зарплати міністрам та іншим високопосадовцям нараховуватимуться з прив’язкою до середньої зарплати по Україні через встановлений коефіцієнт. При цьому, премії будуть не більше одного окладу та відповідно до оцінки діяльності за результатами кварталу», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, у грудні 2019 року середня зарплата в Україні за даними Мінфіну становила 12264 грн. Натомість у 2020 році передбачено, що вона зросте до 12497 грн. Зважаючи на те, що вже з лютого 2020 року при нарахування середньої заробітньої плати будуть враховуватись коефіцієнти, логічно припустити, що заробітні зарплати низки високопосадовців зростуть.

Зокрема, в того ж голови уряду Олексія Гончарука вона зросте до майже 62,5 тис. грн, а з урахуванням премії не вище 100% окладу загальна сума місячного доходу перевищить 120 тис. грн. Щоправда, це з врахуванням податків та зборів.