Кабінет міністрів запровадив нову модель забезпечення людей з інвалідністю засобами реабілітації за принципом «гроші ходять за людиною». Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу.
«Ця програма побудована на умовах адресності та прозорості», – сказав міністр соціальної політики України Андрій Рева під час засідання уряду, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».
За його словами, головним інструментом програми є запровадження принципу «гроші ходять за людиною», коли фінансуються не підприємства, а оплачується конкретно надана послуга. З його слів, надання послуг здійснюватиметься на підставі тристороннього договору між фондом соцзахисту, людиною з інвалідністю та підприємством-виробником.
Крім того, Рева додав, що буде передбачено можливість виплати компенсації за самостійно куплені засоби реабілітації, однак хто і як зможе отримати такі компенсації і які суми на це передбачені наразі невідомо. Подробиць про це немає і на сайті Мінсоцполітики, де є детальний опис програми.
Серед іншого Кабмін передбачив механізм стимулювання і територіальних громад до створення Служб перевезення людей з інвалідністю.
Крім того, Кабмін встановив граничну вартість реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, яка не переглядалася з 2012 року. тепер гранична вартість реабілітаційних заходів становитиме для дітей з інвалідністю II-III ступеня 17 і 25 тис. грн відповідно (було 9 тис. грн), для дітей-сиріт з інвалідністю і дітей, позбавлених батьківського піклування, її буде збільшено ще на 50%.
«Гранична вартість реабілітаційних заходів не переглядалася з 2012 року. Фактично ми нав'язували батькам, у яких є діти з інвалідністю, той заклад реабілітації, який ми визначали», – сказав Рева.