Парламент ухвалив закон щодо встановлення групи інвалідності учасникам АТО

Рада спростила отримання групи інвалідності учасникам АТО

Верховна рада України ухвалила закон щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції (АТО). Відповідний законопроект у другому читанні та в цілому підтримав 281 нардеп, пише «РБК-Україна».

Зазначається, що 13 березня парламент схвалив закон №7161 «Про внесення зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів України» щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції».

Законопроектом встановлено, що особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, отриманих під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, які перебували безпосередньо в районах проведення АТО, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, або отримане ушкодження призвело до необоротної втрати частини кінцівки, або необоротної втрати іншого органу, або повної стійкої втрати органом його функцій, що мало наслідком встановлення інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду (безстроково). Окрім того, група інвалідності призначається на ступінь вище або І групи.

Depo.ua зазначає, що учасники антитерористичної операції, у яких ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, скаржилися на те, що інвалідність їм встановлюється на певний строк.

Закон було розроблено з метою посилення соціальної захищеності безпосередніх учасників антитерористичної операції, визнаних інвалідами внаслідок ампутації верхніх та/або нижніх кінцівок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук