Українських чиновників штрафуватимуть за недоступність будівель для людей з інвалідністю

Верховна Рада України на своєму засіданні в четвер, 8 лютого, ухвалила в першому читанні законопроект, яким передбачається запровадження санкцій за нестворення безперешкодного життєвого середовища для людей з інвалідністю. Відповідний законопроект підтримав 241 народний депутат.

Як повідомила агенція УНІАН, присутня на засіданні заступниця міністра соціальної політики України Наталія Федорович зазначила, що цим законопроектом передбачено створення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зокрема, законопроект вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими пропонується запровадити штрафи та передбачено позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю за правопорушення, пов’язані з недотриманням вимог державних будівельних норм, стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення.

Зокрема, якщо замовнику буде передано проектну документацію на об’єкт, в якій є порушення будівельних норм, стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення, то відповідальним особам загрожує штраф на суму від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
Крім того, в закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» вносяться зміни, відповідно до яких у житлових приміщення, які займають люди з інвалідністю або сім’ї, у складі яких є такі люди, під’їзди, сходові майданчики мають бути обладнані спеціальними засобами та пристосуваннями відповідно до стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення, а також телефонним зв’язком.

Нагадаємо, раніше в українському законодавстві термін «інвалід» замінили на «особа з інвалідністю».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук