Уряд вчергове продовжив дію надзвичайних заходів на ринку електроенергії

Кабінет міністрів України продовжив дію надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку ще на місяць.

Відповідне рішення закріплене згідно з урядовим розпорядженням №124-р від 25 лютого 2015 року, яке він опублікував на своєму сайті в четвер, 26 лютого.

Цей режим дає додаткові можливості Нацкомісії із регулювання електроенергетики та комунальних послуг при встановленні тарифів і проведенні розрахунків, а для оператора енергосистеми «Укренерго» – при виконанні технічних функцій із передачі та використання енергопотужностей.

Як повідомляв ZAXID.NET, Кабмін постановою №372 від 13 серпня 2014 року затвердив порядок вжиття тимчасових надзвичайних заходів із подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електроенергії, а розпорядженням №764 від того ж числа вперше затвердив необхідність вжиття таких заходів. Згодом такі заходи продовжувалися розпорядженнями від 1 жовтня, 7 листопада, 8 грудня 2014 року і 14 січня 2015 року.

Тимчасові надзвичайні заходи можуть застосовуватися на період, що не перевищує один місяць. При цьому Кабмін має право ухвалити рішення про продовження терміну дії вжитих тимчасових надзвичайних заходів, але не більше ніж на один місяць. Зокрема, на період застосування відповідних заходів суб'єкти електроенергетики, незалежно від форми власності, зобов'язані діяти відповідно до стандартів операційної безпеки функціонування об'єднаної енергетичної системи і оперативних команд і розпоряджень держпідприємства «НЕК «Укренерго».

Необхідність вжиття відповідних заходів виникла унаслідок бойових дій на Донбасі, які потягли за собою зниження видобутку вугілля та його підвезення на електростанції, які є основними споживачами вугільної продукції, що призвело до дефіциту потужностей в енергосистемі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук