Уряд виділив 1,3 млрд грн із Covid-фонду на допомогу із безробіття

19:59, 28 жовтня 2020

Кабінет міністрів України прийняв постанову про виділення із фонду боротьби з Covid-19 1,3 млрд грн для Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на допомогу із безробіття. Про це повідомили у прес-службі Мінекономіки.

«Із Фонду боротьби з Covid-19виділено майже 1,3 млрд грн на бюджетні програми щодо допомоги по безробіттю.

Зокрема, для забезпечення своєчасної виплати допомоги по безробіттю виділено кошти на суму майже 1,2 млн грн (1198772,6 тис. грн). Для виплат допомоги по частковому безробіттю на період карантину - кошти на суму 80 млн грн», – йдеться у повідомленні.

«Упродовж карантину вже було виплачено понад 10 млрд грн допомоги по безробіттю. Також свою ефективність продовжує демонструвати програма допомоги по частковому безробіттю, за якою здійснено виплати на понад 2,5 млрд грн і збережено робочі місця для 370 тис. людей.

Додаткові кошти у сумі 1,3 млрд дозволять й надалі безперебійно виплачувати допомогу тим, які наразі опинилися у складному становищі», – заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

За інформацією Державної служби зайнятості, станом на 26 жовтня кількість зареєстрованих безробітних складає 405,3 тис громадян.

Як інформував ZAXID.NET, наприкінці вересня голова Рахункової палати Валерій Пацкан розповів, що за гроші спецфонду, який створили для боротьби з коронавірусом, на той час не купили жодного апарату штучної вентиляції Легенів. Натомість їх потратили на дороги, доплати медикам і правоохоронцям, а також на соціальні виплати.

У свою чергу 27 жовтня Міністерство фінансів України оприлюднило звіт з використання коштів коронавірусного фонду. Згідно з цим звітом, станом на 23 жовтня з нього витрачено 34,1 млрд грн з 66 млрд грн, що становить 52% від загальної суми.

Решту грошей з коронавірусного фонду витратили на:

  • будівництво і ремонт доріг (використано 16,3 млрд грн або 47% з виділених 35 млрд грн);
  • сферу соціального захисту (використано 9,3 млрд грн або 89% з передбачених 10,4 млрд грн);
  • забезпечення правопорядку (використано 2,4 млрд грн або 91% з 2,7 млрд грн);
  • державну підтримку сфери культури, туризму та креативних індустрій (використано 6 млн грн або менше одного відсотка з передбаченого на це 1 млрд грн).

Детальний звіт можна подивитися на сайті Міністерства фінансів.