Уряд виділив ₴98 млн на професійно-технічну освіту

Уряд надав стабілізаційну дотацію місцевим бюджетам на витрати для професійно-технічної освіти в розмірі 97 млн 994 тис 600 гривень, повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Ця допомога буде надаватися тільки містам, бюджети яких не здатні профінансувати власні ПТУ. Зазначена дотація підтримає 20 міст, в яких питома вага видатків на фінансування професійно-технічних навчальних закладів є більшою ніж 20% від загального обсягу видатків місцевого бюджету.

«Це дуже потрібний крок для підтримки професійно-технічної освіти в Україні сьогодні. Я неодноразово наголошувала, що малі міста обласного значення просто фізично не можуть дозволити собі фінансувати місцеві ПТУ виключно з власних бюджетів», — цитує прес-служба голову Міносвіти Лілію Гриневич.

Раніше міністр освіти заявляла, що вважає невдалою ідею фінансування професійно-технічної освіти лише з місцевого бюджету. На її думку, цю освіту потрібно фінансувати також за рахунок субвенцій з державного бюджету.

«Абсолютно неправильне рішення щодо управління професійно-технічною освітою. Ми намагаємося виправити на наступний бюджетний рік. Цю освіту перекинули на неправильний рівень управління, не дали підтримки з освітньої субвенції. Це буде змінено», – запевнила Гриневич.

Водночас міністр повідомила, що з початку наступного навчального року професійно-технічні училища на регіональному рівні не матимуть державного замовлення, яке фінансувалось за рахунок освітньої субвенції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук