Уряд вкотре продовжив режим надзвичайного стану в енергетиці

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 18 листопада 20141810

Кабінет Міністрів України знову затвердив пропозиції Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо забезпечення безперебійної роботи об'єднаної енергетичної системи України.

Термін дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії згідно з розпорядженням Кабміну від 7 листопада № 1092-р продовжується на один місяць.

Раніше тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії були передбачені розпорядженням Кабміну від 1 жовтня № 915-р. Передбачалося, що особливий режим управління енергоринком діятиме до 11 листопада.

Розпорядженням від 13 серпня № 764-р «Про прийняття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» передбачається, що тимчасові надзвичайні заходи можуть прийматися на період, що не перевищує 1 місяць, а рішення щодо продовження терміну дії заходів приймає уряд, але не більше ніж на 1 місяць.

«Для інвесторів подібні новини є тривожним сигналом, а сам документ різко підвищує ризик того, що регулювання здійснюватиметься непрозоро або в інтересах окремих гравців ринку. Адже подібні рішення можуть повністю змінити правила гри на ринку поставок електроенергії. Якщо раніше теплові електростанції працювали за ціновими заявками і тим самим конкурували за право поставки електроенергії споживачам, то тепер при введенні ручного управління сам регулятор визначатиме, у кого з генераторів купуватиме електроенергію «Енергоринок», – наголошує агентство ЛІГАБізнесІнформ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук