Кабінет міністрів України розробляє сайт, на якому буде розписана структура тарифів на опалення в містах України. Його мають запустити вже до кінця місяця.
Як пояснила під час ефіру програми «Свобода слова» на ICTV 3 лютого заступниця керівника Офісу президента Юлія Ковалів, таке рішення зумовлене здешевленням газу і не завжди пропорційним зниженням вартості опалення.
«Теплопостачальники купляють у «Нафтогазу» газ на 25% дешевше, ніж населення. І в президента та населення деяких міст постає логічне запитання, чому знижка на тепло менша за 25%. Президент дав доручення уряду показати конкретно всім споживачам, за скільки теплопостачальники купують газ і за скільки він порахований у тарифі», – сказала вона.
За її словами, більшість теплопостачальників є комунальними підприємствами міської влади, яка не завжди може пояснити своїм мешканцям, куди йдуть зекономлені гроші. Тому це можна буде відслідкувати на урядовому сайті.
«Ми очікуємо, що до кінця місяця буде окремий сайт, де по кожному місту буде видно, яка структура тарифу: за скільки компанія купує газ, яку знижку до кінця опалювального сезону вона надає. І не інакше, як ми з вами – ті, хто отримують платіжку, – повинні контролювати, чи ефективно ці гроші витрачаються», – сказала Юлія Ковалів.
Як інформував ZAXID.NET, 16 листопада уряд скасував штучно встановлене попереднім складом Кабінету міністрів обмеження на максимальний розмір тарифу на опалення. Зокрема, в уряді повідомили, що це рішення суперечить домовленостям України з МВФ.
24 грудня 2019 року в уряді повідомили, що ухвалили рішення, яке дозволить у більшій мірі враховувати зміну ціни на газ під час формування тарифу на опалення. За розрахунками уряду, це мало дозволити знизити розмір платіжки за опалення за грудень на 300-400 гривень. Зокрема, у Львові зменшили нарахування за опалення на 26%, тобто в середньому на 100-300 грн, однак така ситуація не у всіх містах.
В Антимонопольному комітеті зазначають, що ціни на газ в Україні впали на 20%, однак це не призвело до достатнього зменшення тарифів на опалення та гарячу воду. АМКУ вимагає від теплопостачальників переглянути тарифи та зменшити розміри нарахувань.