Уряд затвердив план урочистостей до 150-річчя Михайла Грушевського

КультураД.Ц,, 17 червня 20150

Уряд затвердив план урочистих заходів до 150-річчя Михайла Грушевського. Оргкомітет з підготовки очолив віце-прем’єр-міністр України - міністр культури В'ячеслав Кириленко, повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

У вересні 2016 року планується провести в Києві та в інших містах урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження М.Грушевського.

У Львові заплановані урочистості та науково-просвітницькі заходи, присвячені життю і діяльності голови Наукового товариства імені Т. Шевченка у Львові (1897—1913 роки), завідувача кафедри історії Національного університету "Львівська політехніка" (1894—1914 роки) М.Грушевського.

Укрдержархів і Український інститут національної пам’яті упродовж 2016 року проведуть виставку архівних документів та фотоматеріалів, присвячених діяльності М.Грушевського, зокрема як Голови Центральної Ради Української Народної Республіки.

Окрім того, до 29 вересня заплановано внести ініціативу про встановлення законом Державної історичної премії України імені М.С.Грушевського за найкращі наукові та науково-популярні видання з історії України. До ювілейної дати Мінкультури, Міністерство інформаційної політики, Український інститут національної пам’яті та Держкомтелерадіо мають створити документальний фільм про життя і діяльність М.Грушевського та забезпечити його публічну демонстрацію.

У ці терміни планом заходів передбачається створення соціальної реклами, присвяченої 150-річчю від дня народження М.Грушевського.

Урочисті заходи за участю українських дипломатів та українських громад відбудуться за кордоном, зокрема, в Чехії, Польщі та Австрії. Національний банк запровадить в обіг ювілейну монету на відзнаку 150-річчя від дня народження М.Грушевського. Також буде випущено поштову марку та конверт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук