Уряд затвердив проект будівництва центрального сховища ядерного палива

ЕкономікаАндрій Стець, 7 червня 20172570
Уряд затвердив проект будівництва центрального сховища ядерного палива

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 7 червня, затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Документ визначає показники проекту будівництва ЦСВЯП, згідно з якими експлуатуюча організація - ДП «НАЕК «Енергоатом» буде виконувати будівельні та експлуатаційні роботи.

У ЦСВЯП із застосуванням передової технології поверхневого «сухого» зберігання з двобар'єрною герметичною системою ізоляції, що забезпечується обладнанням спеціально спроектованих інженерних систем контейнерного типу компанії Holtec (США), протягом 100 років буде зберігатися відпрацьоване ядерне паливо Рівненської, Хмельницької та Південно-Української АЕС.

Фінансування робіт покладено на «Енергоатом», кошти держбюджету не будуть залучатися.

Уряд зазначає, що ЦСВЯП дозволить позбутися залежності від послуг російських підприємств.

Нагадаємо, що рішення про розміщення ЦСВЯП у зоні відчуження прийнято в лютому 2012 року. Майданчик будівництва розташований між колишніми селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка в зоні відчуження в Київській області. Ємність ЦСВЯП - 458 контейнерів на 16529 відпрацьованих тепловидільних збірок.

Проектування і будівництво сховища буде здійснювати «Енергоатом», а постачання спеціального обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива і його транспортування - корпорація Holtec.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук