Уряд зобов’язав носити маски на вулицях та парках у «червоній» зоні

Перелік обмежень, які діють на території «червоних» карантинних зон, посилився

15:25, 23 березня 2021

Кабінет міністрів розширив карантинні обмеження та зобов’язав носити маски на територіях загального користування у «червоних» карантинних зонах. Про це йдеться у постанові уряду від понеділка, 22 березня.

В постанові йдеться про заборону «перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно». Згідно із законом про благоустрій, до території загального користування належать:

  • парки, рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
  • пам’ятки культурної та історичної спадщини;
  • майдани, площі, бульвари, проспекти;
  • вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
  • пляжі;
  • кладовища;
  • інші території загального користування.

Які діють штрафи за неносіння маски

За неносіння засобу індивідуального захисту, що закриває і ніс, і рот у громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину передбачений штраф до 255 грн. Крім того, парламент запровадив штраф від 3,4 тис. до 5,1 тис. грн для підприємців за допуск людей без масок у будівлі і транспорт.

Ситуація із карантином в Україні

Вперше карантин в Україні запровадили ще з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували, а влітку перевели у форму адаптивного карантину з поділом регіонів на чотири зони. У листопаді 2020 року уряд скасував адаптивний карантин, але повернув його 17 лютого.

У «червоній» карантинній зоні наразі перебувають сім областей ­– Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська, Сумська та Чернівецька області. У «помаранчевій» зоні залишилися Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська і Чернігівська області. Інші регіони перебувають у «жовтій» зоні.

Карантин у регіонах посилюють міські, районні та обласні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС). Такі обмеження запроваджені у низці міст та областях. У той же час право на встановлення загальнонаціональних обмежень має лише державна комісія з питань ТЕБ і НС.