З 11 жовтня розпочався невідкладний «нульовий» тур вакцинації від поліомієліту дітей віком до п’яти років Рівненського району незалежно від раніше проведеної вакцинації. Він триватиме до 22 жовтня. Наступні три раунди вакцинації проведуть впродовж 90 днів, від поліомієліту щеплять усіх дітей області цього ж віку. Невакцинованих не допустять до навчання у колективах.
Рішення про додаткову вакцинацію прийняла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні у суботу, 9 жовтня, після виявлення поліомієліту у дитини з Рівненського району. Випадок класифікований як надзвичайна ситуація біологічного характеру обласного масштабу. Комісія прийняла рішення упродовж 11-22 жовтня провести невідкладний «нульовий» тур вакцинації з використанням інактивованої поліомієлітної вакцини у Рівненському районі для дітей до п’яти років незалежно від раніше проведеної вакцинації. Наступні три раунди проведуть упродовж 90 днів з охопленням усіх дітей області цього віку. Комісія ТЕБ та НС також вирішила не допускати невакцинованих дітей до навчання, таким дітям забезпечать інші форми навчання.
Як повідомив ZAXID.NET головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов, зараз, перед початком самої вакцинації, триває збирання погоджень від батьків дітей. Він також зауважив, що є постанова Кабміну про недопуск до занять у колективах дітей, які не мають обов'язкових щеплень згідно з календарем, і що зараз усі дошкільні та навчальні заклади мають звернути на це особливу увагу.
Рівень імунізації дітей від поліомієліту в Україні є недостатнім, лише 53% дітей віком до одного року отримали планові щеплення в 2021 році. ВООЗ ідентифікує випадок зараження на Рівненщині як спалах. Встановлено зв’язок виявленого тут вірусу з вірусами афгано-пакистанського походження.
Нагадаємо, на початку вересня 2021 у дівчинки віком один рік і чотири місяці, яка лікувалася від парезу нижніх кінцівок в Рівненській обласній дитячій лікарні, діагностували поліомієліт. Після проведення аналізів контактної групи дитини вірус поліо виявили ще у шести дітей з цієї ж сім’ї. На щастя, вони є лише носіями вірусу, симптомів хвороби у них немає. Усі вони перебувають удома, дитячі навчальні заклади не відвідують.