В академії мистецтв у Львові презентували виставку сучасного живопису

Головні новини Львова 28.10Юлія Девда, 28 жовтня 2015, 19:46 1203 0

Сьогодні, 28 жовтня, у виставковому залі Львівської національної академії мистецтв художник зі Львова Лесь Панчишин та мисткиня, яка працює у Дніпропетровську і Києві, Аліна Гаєва відкрили персональну виставку сучасного живопису «ВзаємоДІЯ».

Роботи із цієї серії картин митці вже встигли презентувати в Івано-Франківську, Тернополі, Одесі, Києві та Дніпропетровську. Самі митці познайомилися ще 2013 року в Києві. Відтоді понад рік виношували ідею створення спільного проекту. Таким стала серія художніх робіт «ВзаємоДІЯ» (понад 20 робіт).

«У картинах втілюємо взаємодію між людьми, їхній діалог. Часто героями робіт є мої друзі та рідні, або ті люди, яких зустрічаю десь у кав’ярнях і роблю зарисовки. На картинах зазвичай – друзі та рідні, у них і в них уже є якісь емоції. Персонажам я передавав свій настрій», – зазначив художник Лесь Панчишин. Він розповів і про одну зі своїх робіт – «Рух вперед». Каже, до виставки в Києві, яка відбулася в серпні, підготувати її не встиг: «Працював над поєднанням кольорів – червоного, чорного та золотого – дуже динамічно вийшло».

А от героїнею більшості робіт Аліни Гаєвої є автопортрети. «Я можу довго думати над композицією картин, а малюю швидко, за один вечір, роботи на ранок не залишаю. Які емоції відчувають глядачі, дивлячись на роботи? Це пошук: людина залишається наодинці, пізнає, хто вона», – розповіла мисткиня Аліна Гаєва.

Мистецтвознавці ж звертають увагу на особливий зміст картин. «Молоді митці акцентують на тому, що наше життя побудоване тепер на соцмережах, не маємо часу спілкуватися, ведемо активний спосіб життя і часто забуваємо про речі, які насправді важливі», – вважає мистецтвознавець Уляна Щевйова.

Виставка художніх робіт триватиме до 13 листопада. Вже у січні наступного року декілька робіт із «ВзаємоДІЇ» поїдуть до Нью-Йорка. Разом з іншими картинами українських митців їх виставлять в галереї ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук