В донецьких школах від батьків вимагають заяви про відмову від української мови

У донецьких школах батьків змушують писати заяву про переведення дітей на російську мову навчання.

Як розповіла газеті «Сегодня» мама однієї зі школярок, вимога написати заяву про відмову від української мови ставиться батькам у вигляді ультиматуму.

«Наша донька два роки провчилася в українському класі, а тепер нас змушують буквально з-під палки написати заяву, мовляв, ми хочемо, щоб наша дитина навчалася російською. На всі заперечення батьків директор відповіла: «Не подобається? Шукайте іншу школу!» – розповіла жінка.

За її словами, незважаючи на те, що більшість батьків виступають за подальше навчання дітей українською мовою, їм довелося написати заяву.

«Ми просто боїмося шукати іншу школу. Це може викликати непотрібні чутки серед інших батьків або сусідів. Боїмося, що це може закінчитися переслідуванням. Хоча я розумію, що для дитини ось так різко переходити на іншу мову навчання в вісім років – це велика травма. У мене донька не розуміє, що таке «умножение» або «вывод». Для неї існує «множення» або «висновок». Вона просто так вже звикла, її так навчили. Так, ми говоримо вдома російською, але в школі дитина звикла займатися українською та думати українською», – додала мама донецької третьокласниці Аліна.

Втім, як вдалося з'ясувати, в деяких навчальних закладах міста українські класи працюють у колишньому режимі і змін як мінімум до кінця навчального року у них не передбачається.

Як інформував ZAXID.NET, 22 жовтня «міністр освіти» самопроголошеної «Донецької народної республіки» (ДНР) Ігор Костенок заявив, що в ДНР надійшли три тонни російських підручників, основна частина з яких – підручники з точних наук.

А у школах Стаханова Луганської області терористи знищують все, що бодай якось асоціюється з Україною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук