В Іспанії заарештовано сіб, які підробляли твори мистецтва

КультураДарина Цвях, 23 січня 20151120

У рамках операції «Спостерігачі» у містах Сарагосі і Таррагоні було заарештовано трьох осіб за шахрайство і злочин проти інтелектуальної власності - спробу продати за 100 тис. євро підроблені копії малюнків, приписуваних Міро, Пікассо та Матіссу. Операція проводилась групою з контролю збереження історичної спадщини Центрального оперативного підрозділу Громадянської гвардії у співпраці з іншими спецслужбами, повідомляє Cultprostir.

Розслідування почалося в липні 2014 року, коли на прикордонному пункті Фарго-де-Молес (Леріда) агенти громадянської гвардії виявили в автомобілі іспанця, мешканця Андорри, кілька малюнків, на яких були автографи Хуана Міро, а також рукописний документ, що засвідчує їх справжність. Експерти з предметів мистецтва винесли свій вердикт: роботи є підробками.

За підозрюваним було встановлено візуальне спостереження з метою перевірити, наскільки часто той їздить з Андорри до Сарагоси, де проводить зустрічі з галеристами і колекціонерами, яким намагається продати роботи, видаючи їх за справжні. Крім підозрюваного, були заарештовані ще два фігуранти, один з яких - арт-галерист із Сарагоси, що ймовірно діяв як посередник при продажі підробок.

У ході операції було вилучено дев'ять підроблених картин - шість «авторства» Хуана Міро, дві - Анрі Матісса, одна -Пабло Пікассо, а також фальшиве свідоцтво про справжність картини Пікассо. Крім того, в результаті операції було зірвано спробу продажу фальшивих літографій, що представляли собою дві сторони медальйона, виготовленого Хуаном Міро до сторіччя з дня народження Пабло Пікассо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук