На відкритому тренуванні перед кубковим поєдинком із «Дніпром» головний тренер донецького «Шахтаря» Мірча Луческу у досить емоційній манері прокоментував останні події з життя клубу. Зокрема, наставник «гірників» висловив здивування, чому клуб не підтримували у недавньому матчі проти «Динамо» у Львові. На його думку, «Шахтар» заслуговує на повагу, адже не покинув Україну і продовжує грати в українському чемпіонаті.
Монолог Мірчі Луческу, в якому йшлося і про переїзд клубу у Чернівці, і про аналогії в історії Румунії, і про втрачене чемпіонство, вже встигли розібрати на цитати. У свою чергу ZAXID.NET пропонує повний текст слів головного тренера «Шахтаря», який наводить офіційний сайт донецького клубу.
Мірча Луческу. Матч за Суперкубок України, липень 2014 року, стадіон «Арена Львів». Фото: ZAXID.NET
Є деякі моменти, про які хочеться сказати з огляду на минулий недільний поєдинок. Я вже говорив і ще раз повторю: йдемо до іншої формули, щоб проводити більше матчів між командами високого рівня. Атмосфера і тиск публіки будуть завжди. За великим рахунком ми не маємо сьогодні підтримки. І якщо ми продовжимо грати за таких самих умов, то її не буде і надалі. Усе, що відбувається, робиться тільки з однією метою...
Як інакше можна інтерпретувати моменти, що мали місце в матчі з «Динамо»? Хачеріді мав отримати три жовтих картки, а 60% атак суперника проводилося після того, як гравці «Динамо» фолили на наших футболістах і переходили до своїх контратак. Суддя дозволяв продовжувати зустріч, не фіксуючи порушення, і суперник відразу розігрував комбінацію.
Я не вчора став тренером, тож маю уявлення, як допомагають командам вигравати. Зараз і ми думаємо про те, щоб анулювати жовту картку Ракицькому, який отримав її ні за що – він узагалі не зачіпав у цей момент Ярмоленка, який впав і симулював. У жодному разі не кажу, що результат не відповідав тому, що відбувалося на полі. Грали дві хороші команди. Акцент зробили на тактиці. Зараз я даю оцінку діям «Динамо» за весь поточний період. Легко виступати, коли всі матчі проводиш вдома і публіка підтримує тебе. Ми ж є командою, яка приїхала із зони конфлікту. Це відчувається і в ставленні вболівальників до нас.
В історії Румунії був момент, коли країна так само втратила Трансільванію – після Віденського трактату. Тоді команда «Орадя» була багаторазовим чемпіоном Румунії. Вона переїхала до Угорщини і виграла той чемпіонат. Інша команда, «Університатя» (Клуж) – відомий студентський клуб із багатющою історією, – перебралася з міста Клуж на південь Трансільванії, щоб грати в Сібіу в румунському чемпіонаті. Думали, що це ненадовго, але затрималися там на кілька років.
Чотири роки потому клуб повернувся до звичайного життя в Клуж, як і інші команди, які повернулися до Румунії, щоб грати в національній першості. «Орадя» на все життя втратила симпатію румунів, їх ніхто не поважав, коли вони повернулися в чемпіонат. І навпаки, «Університатя» (Клуж) донині користується божевільною симпатією в країні, незалежно від того, на якому полі проводяться матчі! Приблизно те ж саме зараз відбувається з нами.
Нашій команді мали б аплодувати, а не освистувати її і ставитися так, як ставляться. Я кажу як людина, яка приїхала ззовні і перебуває зараз у цій країні. А могло статися те ж саме, що і в Криму, де припинили існування два українських клуби! Так само могло статися і з «Шахтарем». І тільки завдяки президенту нашого клубу «Шахтар» – символ футбольного Донбасу і європейський бренд – не зник. Ми виконуємо свої обов'язки, поважаємо всіх і підтримуємо високий рівень українського футболу, роблячи все можливе, щоб піднімати і розвивати його.
Мірча Луческу під час матчу «Шахтар» - «Динамо». 26 квітня 2014 року, стадіон «Арена Львів». Фото: ФК «Шахтар»
Природно, доводиться нелегко. Але, якщо так триватиме, дуже складно буде надалі базуватися на бразильських гравцях. Буде інша мотивація, інші амбіції. Тут уже потрібно буде більше віддавати душу, для того щоб досягати максимальних результатів. Я можу зрозуміти: завоювавши п'ять чемпіонств поспіль, ми, можливо, стали комусь антипатичні. Та я не хочу повернення до чемпіонату, який був 10 років тому, коли ми сюди приїхали. Тоді ще до початку турніру все було відомо. Дивлюся, зараз намагаються повернутися до того ж...
Як один із варіантів, можна проводити матчі в інших містах України. Є Харків, Суми, Черкаси та багато інших міст, які могли б прийняти чемпіонат України. Головне – місто має за місяць знати про наше рішення, щоб мати можливість підготувати поле, створити умови. Ті ж Чернівці, наприклад. Упевнений, якби ми грали там, то всі вболівали б за нас! У Чернівцях проживає дуже багато румунів. (Сміється). Природно, ми потребуємо своєї публіки. «Шахтар» створив машину, для того щоб домагатися позитивних результатів, але головний гвинтик у ній – це наші вболівальники. Потрібно вирішити це питання. Грати на стадіоні Баннікова за присутності 500 глядачів – не варіант.